Akcesoria przeciwpożarowe są podstawą bezpieczeństwa

Akcesoria przeciwpożarowe są niezbędne by uzyskać najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Umożliwiają one poradzenie sobie zarówno z niewielkimi jak i dużymi zagrożeniami. Pozwalają one także na szybsze dotarcie do wymaganego oprzyrządowania pozwalającego na walkę z ogniem. Jednym z podstawowych artykułów są stojaki i wieszaki na gaśnice. Pozwalają one na umieszczenie gaśnic w pobliżu miejsc najbardziej zagrożonych pożarem. Jednocześnie ułatwiają one szybkie ich użycie. Dzięki czemu możliwe jest zwalczenie pożaru w zarodku. Bardzo przydatne do tego są też koce gaśnicze. Ich podstawową zaletą jest to jak niewiele miejsca zajmują. Dzięki temu można je mieć zawsze pod ręką, gdy są potrzebne. Są one niezwykle skuteczne w gaszeniu małych pożarów, w tym pożarów tłuszczu, które potrafią błyskawicznie wymknąć się spod kontroli, zwłaszcza jeśli spróbuje się gasić je wodą.

Akcesoria ppoż

Jest 19 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Co, jeśli koc i gaśnica nie wystarczą?

Czasami zdarza się, że podstawowe akcesoria przeciwpożarowe mogą być niewystarczające by zabezpieczyć dany obiekt. W takich wypadkach bardzo przydatne są hydranty wewnętrzne. Umożliwiają one bardzo skuteczną walkę z pożarami. Dzięki ich długości umieszczenie nawet jednego hydrantu na piętrze bardzo zwiększa szanse na stłumienie pożaru przed tym, gdy stanie się on bardzo niebezpieczny. Hydranty wewnętrzne są bardzo dobrymi akcesoriami przeciwpożarowymi także dlatego, że są one bardzo proste w użyciu. Każdy jest w stanie wykorzystać je do walki z pożarem, nie narażając się przy tym na zbytnie niebezpieczeństwo. Hydranty wewnętrzne oferowane przez Protego zawierają w zestawie instrukcje, która w prosty i jasny sposób tłumaczy sposób wykorzystania hydrantu, oraz węża.

Akcesoria przeciwpożarowe to nie tylko gaśnice, koce i hydranty

Jednym z najważniejszych akcesoriów przeciwpożarowych jest zwykły koc termiczny. Pozwala on na walkę zarówno z hipotermią jak i przegrzaniem organizmu. Zwłaszcza druga z tych przypadłości potrafi być niezwykle częsta w przypadku pożarów. Koc termiczny pozwala na osłonięcie ciała przed nadmiernym ciepłem. Koc termiczny jest także podstawowym wyposażeniem apteczek pierwszej pomocy, zajmuje on bardzo niewiele miejsca i posiada gigantyczną ilość zastosowań. W ostatnich latach koce termiczne stały się popularne wśród biwakowiczów, gdyż są bardzo lekkie a jednocześnie dostarczają świetnej ochrony przed zimnem.

Najważniejsze to być przygotowanym

Bycie przygotowanym na pożar lub inne nagłe wypadki jest bardzo dużą odpowiedzialnością. Bardzo przydatne w tych przygotowaniach są akcesoria przeciwpożarowe. Przykładowo przylepce dwustronne, pozwalające na umieszczenie na nich planu ewakuacji oraz lekkich niezbędnych przedmiotów (np. koca termicznego). Inną bardzo przydatną rzeczą są skrzynki na klucze od wyjść ewakuacyjnych. Odpowiednio rozmieszczone w obiekcie są wręcz nieodzowne. Dzięki ich jaskrawemu, czerwonemu kolorowi można je błyskawicznie zlokalizować, nawet w przypadku złej widoczności, spowodowanej dymem. Pozwalają one na szybkie uzyskanie klucza ewakuacyjnego, jednocześnie chroniąc go przed zgubieniem i uszkodzeniami.