Filtruj według

Czujniki – system ostrzegania przed pożarem, zalaniem,gazem i czadem

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przenośnych czujników. Przenośne czujniki są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie wczesnego ostrzegania o niebezpieczeństwach czyhających na każdego właściciela domu, lub mieszkańca bloku. Posiadanie wysokiej klasy czujnika czadu, czy dymu może uratować życie, oraz zdrowie wszystkich mieszkańców. Czujniki czadu są szczególnie istotne w mieszkaniach ogrzewanych piecem węglowym, lub za pomocą gazu ziemnego. Nawet niewielkie stężenie czadu potrafi być śmiertelne.

Czujniki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Czad: cichy zabójca

Czad czyli tlenek węgla jest bezwonnym gazem, którego niewielkie nawet stężenia w powietrzu potrafią spowodować zawroty głowy i nudności, w większych ilościach powoduje on utratę przytomności a nawet śmierć. Dlatego niezwykle istotne jest monitorowanie zawartości tlenku węgla w powietrzu, zwłaszcza w pomieszczeniach zagrożonych większym jego stężeniem. W kuchniach, garażach, kotłowniach, łazienkach. Czujnik czadu nieustannie monitoruje stan tlenku węgla i w momencie przekroczenia bezpiecznego poziomu wydaje z siebie sygnały dźwiękowe i wizualne, by zmaksymalizować szansę na bezpieczne wydostanie się z mieszkania, lub otworzenie okien i przewietrzenie pomieszczenia. Czujniki czadu oferowane przez firmę Protego zasilane są baterią, co umożliwia przenoszenie go z pomieszczenia do pomieszczenia.

Powódź w mieszkaniu, czyli koszmar każdego lokatora

Zalanie swojego mieszkania, bądź mieszkania sąsiada jest koszmarem każdego lokatora. Zwłaszcza jeśli nie jest się ubezpieczonym. Ratunkiem może okazać się czujnik zalania. Czujnik ten wykrywa obecność wody i informuje on mieszkańca o zagrożeniu zalaniem. Czujnik zalania pomaga uniknąć uszkodzeń wodnych, oraz kosztów związanych z naprawami szkód. Czujnik zalania montowany jest w miejscach zagrożonych zalaniem, takich jak piwnice, garaże, łazienki, kuchnie.

Czujnik dymu: niezbędny w każdej kuchni

Czujniki dymu są niewielkimi urządzeniami monitorującymi obecność dymu w pomieszczeniach. Dym potrafi być równie groźny co tlenek węgla, oraz bardzo często zwiastuje dużo większe zagrożenia w tym pożary. Dlatego warto zabezpieczyć się przed nieprzyjemną niespodzianką. Niewielki zasilany baterią czujnik dymu potrafi być niezwykle cenny gdy liczy się każda sekunda. W momencie wykrycia dymu czujnik wydaje z siebie sygnał dźwiękowy, oraz wizualny. By jak najszybciej poinformować użytkownika o możliwym zagrożeniu. Czujniki dymu są niezwykle przydatne w gastronomii, pomieszczeniach dla pracowników, ale również w zwykłych domach mieszkalnych.

Gaz ziemny groźny w każdej postaci

Gaz ziemny, LPG, wodór czy amoniak są łatwopalnymi, bezwonnymi gazami. Dlatego też wykrywanie ich jest tak istotne. Jeśli zostaną one wykryte odpowiednio szybko nie stanowią one zagrożenia. Dlatego też czujniki gazu są niezwykle istotne. Zwłaszcza w gastronomii, oraz kuchniach, gdzie jednocześnie pracuje wiele palników gazowych, wówczas nawet delikatny wyciek gazu potrafi być katastrofalny w skutkach. Czujnik sprzedawany przez Protego jest niezwykle wręcz czuły, niewielki, a do zasilania potrzebuje tylko jednego gniazda sieciowego.