Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Kolor produktu

Kolor produktu

Kategoria obuwia

Kategoria obuwia

Wodery i spodniobuty – robocze i wędkarskie

Wodery są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego wędkarza, równie istotnym co sama wędka. Wodery są rodzajem wysokiego obuwia wędkarskiego, sięgają one zwykle do pachwin, występują jednak modele sięgające do pasa lub jeszcze wyżej. Spodniobuty wykonane są z nieprzemakalnych materiałów, dlatego też umożliwiają one brodzenie w wodzie. Wodery są idealnym wyposażeniem każdego wędkarza, nawet jeśli nie planuje on wchodzić do wody. Zawsze może przecież wydarzyć się coś niespodziewanego, jak np. bardzo agresywna ryba, która wymagała będzie wejścia do wody by ją wyciągnąć. Wodery są niezbędne, jeśli chcemy łowić ryby niektórymi technikami, są również bardzo przydatne podczas połowu górskich ryb, gdyż umożliwiają stanie w potoku.

Wodery / Spodniobuty

Jest 8 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Jakie wodery? Neoprenowe, oddychające, gumowe?

Przy wyborze woderów należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Nie ma potrzeby kupowania spodniobutów za cenę używanego samochodu, jeśli planujemy wykorzystać je jedynie parę razy w roku. Wydając już tak małe kwoty jak 75 złotych możemy cieszyć się porządnymi, wytrzymałymi i wygodnymi Woderami. 

Najważniejsze przy wyborze woderów jest zastanowić się do jakich celów zamierzamy je wykorzystywać. Nie ma sensu kupować spodniobutów sięgających pod pasy, jeśli planujemy wchodzić do wody po kolana. Dlatego przed zakupieniem woderów należy zastanowić się jak i gdzie planujemy wędkować, po czym dobrać wodery indywidualnie do swoich potrzeb.

Przy wyborze spodniobutów warto też zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały one wykonane. Najwytrzymalsze są wodery wykonane z gumy. Wymagają one przechowywania w odpowiednich warunkach i regularnej konserwacji, jednak, jeśli odpowiednio o nie zadbamy będą mogły służyć nam przez długie lata. Największą wadą woderów wykonanych z gumy jest fakt, że jest to nieoddychający materiał, co oznacza, że w lecie bardzo łatwo jest się w nim spocić i przegrzać. 

Na ciepłe pory roku idealne będą wodery wykonane z nieprzemakalnych acz oddychających tkanin, np. z tkaniny Plavitex Heavy Duty. Takie wodery zapewniają świetną ochronę przed wodą jednocześnie nie zatrzymując ciepła. 

Spodniobuty – wędkarskie, robocze

Spodniobuty znajdują zastosowanie nie tylko podczas połowów rybackich, używane one są wszędzie, gdzie pracuje się w wilgotnym środowisku. Korzysta się z nich więc w branżach takich jak oczyszczalnie ścieków, elektrownie wodne, kanalizacje, hydraulika. Bardzo ważne jest by wodery wykorzystywane do tego typu zadań spełniały wszystkie wymagane normy i posiadały atesty. 

Wodery skutecznie chronią pracowników przed kontaktem z wodą i chemikaliami, dlatego warto zakupić profesjonalne spodniobuty co do których wykonania nie mamy żadnych wątpliwości.

Spodniobuty często używane są także w ogrodnictwie w zastępstwie dla zwykłych kaloszy, wodery gwarantują dużo skuteczniejsze chronienie nóg przed zabrudzeniami, dodatkowo dzięki swojej budowie są one od nich wygodniejsze i powodują mniejsze przegrzanie organizmu i pocenie się. 

Wodery i spodniobuty – Oferta Protego

W ofercie firmy protego znajduje się wiele rodzajów woderów i spodniobutów, wszystkie wykonane są przez znanych producentów. Najwyższa jakość materiałów użytych przy wytwarzaniu produktów gwarantuje skuteczne, niezawodne, wieloletnie działanie. Bardzo istotne jest jednak by dbać o wodery i spodniobuty poddając je odpowiedniej konserwacji, gumowe wodery nie powinny być trzymane na słońcu i gniecione. Z materiałowych natomiast powinno usuwać się wszystkie możliwe zabrudzenia w momencie zakończenia używania woderów. Jeśli będziemy w ten sposób dbać o wodery to będziemy mogli cieszyć się nimi przez długie lata.