Filtruj według

Cena

Cena

Kolor produktu

Kolor produktu

Miarki zwijane i składane – podstawowe narzędzia do pomiaru

Miarki zwijane i składane są podstawowym narzędziem każdego pracownika budowy, stolarza, cieśli i każdego zawodu, w którym wymagana jest dokładność. Miarki pozwalają na zmierzenie odległości między punktami, jak również wymiarów tego nad czym akurat pracujemy. Precyzyjne pomiary są kluczowe, jeśli chcemy mieć pewność, że praca została wykonana należycie i dokładnie. Pomiary są niezwykle ważne we wszelkiego rodzaju pracach budowlanych. Odpowiednie wymierzenie okien, odległości między gniazdkami, szerokości i długości sufitu, to wszystko jest absolutnie niezbędne podczas prac wykończeniowych w każdym mieszkaniu. Jeśli otwory okienne zostaną błędnie zmierzone, może to skutkować brakiem szczelności lub w ogóle niepasującymi oknami. Niedokładne zmierzenie sufitu może skutkować dużymi stratami na materiale, zwłaszcza w przypadku powieszanych sufitów z karton gipsu. Dlatego też wybór odpowiednich narzędzi pomiarowych jest tak istotny.

Narzędzia pomiarowe

Jest 7 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Wybór odpowiednich narzędzi pomiarowych - miarki z blokadą, zwijane, składane

Wybór odpowiednich narzędzi pomiarowych jest niezwykle istotny. Poprzez wybranie odpowiednich metod pomiaru jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiednie wykonanie prac. Zwłaszcza wybór odpowiedniej miarki zwijanej może okazać się kłopotliwy. Najważniejsze w jej wyborze jest dokładne przeanalizowanie swoich potrzeb. Przykładowo podczas remontu kawalerki nie będzie nam potrzebna 20 metrowa miarka. Bardzo istotne jest także dobranie grubości i materiału, z którego wykonana jest miarka. Miarki z giętkiej, cienkiej blachy będą idealne, jeśli chcemy mierzyć rogi i zgięcia. Miarki ze sztywnej, grubej blachy będą idealne do precyzyjnego mierzenia długich odcinków. 

Przy wyborze miarki zwijanej bardzo istotna jest także jej klasa. Im jest ona niższa tym wyższą dokładność miarki gwarantuje producent. Przykładowo miarka pierwszej klasy o długości 3m gwarantuje dokładność do 0,4mm, a miarka trzeciej klasy o tej samej długości gwarantuje już dokładność 1,8 mm. Jak więc widać miarki pierwszej klasy są dużo lepszym wyborem, jeśli zależy nam na dokładności pomiarów. 

Miarki zwijane i inne narzędzia pomiarowe – oferta Protego

Miarki zwijane oferowane przez naszą firmę cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Wszystkie miarki jakie znajdą Państwo w naszej ofercie wykonane są przez renomowaną niemiecką firmę Gertu. Gwarantuje to najwyższą możliwą jakość pomiarów, oraz wykonania miarek. Wszystkie narzędzia pomiarowe oferowane w Protego wykonane są ze stali, co pozwala na uzyskanie idealnego kompromisu między giętkością a sztywnością, pozwalając zarówno na wykonywanie precyzyjnych pomiarów zagięć i rogów jak również długich prostych odcinków. W ofercie naszego sklepu znajduje się również miarka składana, która jest idealna do mierzenia rogów, oraz wykonywania pomiarów w linii prostej, dzięki swojej konstrukcji można jest używać jako linijki, by wytyczać idealnie proste linie.