Wkładki do butów - niezbędne akcesoria

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną częścią obuwia jest odpowiednia wkładka do butów. Nieodpowiednia wkładka może powodować zwiększone zmęczenie stóp podczas długiego korzystania z obuwia, nadmierne pocenie, które może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych czy bardzo bolesnych odcisków. Wkładki do butów pozwalają też na ochronę stopy przed wychłodzeniem w zimie.

Wkłady do butów

Jest 37 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje wkładek do butów

Istnieje wiele różnych rodzajów wkładek do butów. Różnią się takimi cechami jak materiał, z którego został wykonane, ich przeznaczenie, czy rodzaj butów do których są one przeznaczone. Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem wkładów do butówwkładki przeciwpotne. Są one przeznaczone do absolutnie każdego rodzaju obuwia. Najczęściej wykorzystywane jest w butach przeznaczonych do użytkowania w lecie i na wiosnę, czyli podczas największych temperatur. Ten typ wkładów do butów nie tylko zwiększa komfort użytkowania obuwia, ale ma też realny wpływ na jego żywotność. Przeciwpotne wkłady do obuwia pozwalają na uniknięcie nieprzyjemnego zapachu w obuwiu. 

Bardzo popularne są również termiczne wkładki do butów. Wykonane są one z kilku warstw specjalnego materiału. Poprawiają one izolację termiczną obuwia w których są używane. Dzięki czemu zmniejszają ryzyko odmrożenia, jak również zmniejszają ilość ciepła traconego przez stopy co znacznie podnosi komfort zimą i jesienią. 

Antybakteryjne wkłady do butów są idealnym akcesorium do butów, których używamy na co dzień. Są one nasączone specjalnym środkiem mającym działanie antybakteryjne i grzybobójcze, dzięki czemu pomagają one w uniknięciu niektórych chorób stóp, jak również zapobiegają rozwijaniu się infekcji jeśli używamy butów mając na stopach odciski.

Ostatnimi rodzajami wkładek do butów są skórzane i wojskowe wkładki do butów. Ich głównym zadaniem jest poprawienie komfortu jaki odczuwamy podczas korzystania z obuwia. Wkładki wojskowe wykonane są z polietylenu i są niezbędnym wyposażeniem wszystkich wojskowych butów. Wkładki tego typu poza zwiększaniem komfortu tłumią drgania powstające podczas chodzenia, pozwala to na znacznie wygodniejsze i dłuższe korzystanie z obuwia. 

W naszej ofercie znaleźć można także wkłady ocieplające i ocieplacze do butów. Ten typ wkładów do obuwia przeznaczony jest do wykorzystywania w takich butach jak gumofilce. Posiadamy także specjalne ocieplacze do spodniobutów typu wodery. Dzięki tym wkładom możliwe jest ocieplenie tego typu butów.

Dlaczego warto jest zakupić wkładki do obuwia

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak istotne jest regularna wymiana wkładek do obuwia. Jest to podstawowy krok jaki powinniśmy podjąć jeśli chcemy by nasze obuwie służyło nam jak najdłużej. Wkładki do obuwia eliminują nieprzyjemne zapachy, zapobiegają ruchom stopy, które powodują nadmierne rozbicie obuwia. 

Dodatkowe wkładki do obuwia pozwalają też na zwiększenie komfortu. Poprawiają one ułożenie stopy w bucie. Łagodzą nacisk stopy na podłoże dzięki czemu odczuwamy znacznie mniejsze zmęczenie podczas długich spacerów czy stania w jednym miejscu.