Gaśnice proszkowe - niezbędne w zakładzie pracy

Pożary są zagrożeniem dla wszystkich. Nieważne jaki biznes czy przedsiębiorstwo prowadzimy, czy posiadamy samochód, czy jesteśmy mieszkańcem bloku. Zagrożenie pożarowe występuje zawsze. Dlatego też tak istotne jest posiadanie nowoczesnej, zgodnej z normami gaśnicy. Gaśnice proszkowe są jednym z najbardziej popularnych rodzajów urządzeń służących do gaszenia pożarów. 

Proszkowe

Jest 16 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Przeznaczenie gaśnic proszkowych

Gaśnice proszkowe przeznaczone są do gaszenia pożarów z grup A, B i C. Pożary z grupy A to spalanie stałych materiałów palnych, takich jak papier, drewno czy węgiel. Pożary typu B to pożary cieczy palnych  takich jak nafta czy alkohol. Natomiast Pożary typu C to spalanie wszelkiego rodzaju gazów jak metan, czy propan. 

Uniwersalność gaśnic proszkowych sprawia, że są one jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi do zwalczania pożarów. Spotkać można je w większości zakładów pracy, czy w samochodach. Gaśnice proszkowe mogą być wykorzystywane do gaszenia płonących urządzeń elektrycznych, nawet tych będących w dalszym ciągu po napięciem. 

Wykorzystanie gaśnic proszkowych jest niewskazane w przypadku pożarów urządzeń mechanicznych, które w dalszym ciągu są w ruchu. Proszek może spowodować ich zatarcie. Jednak w przypadku nagłego zagrożenia także w tym wypadku użycie gaśnicy proszkowej jest możliwe i skutecznie zwalczymy pożar za jej pomocą.

Zgodnie z opinią CSRG gaśnice proszkowe mogą być także wykorzystywane w kopalniach i w górnictwie. 

Jak działają gaśnice proszkowe

Gaśnice proszkowe są urządzeniem gaśniczym w którym środkiem niwelującym pożar jest proszek wyrzucany przy pomocy sprężonego, niepalnego gazu. Zwykle jest to dwutlenek węgla, bądź azot. Głównym składnikiem proszku są węglany lub fosforany sodu. Gaśnica proszkowa gasi pożary dzięki dwóm zjawiskom fizycznym. Proszki wyrzucane z urządzenia przerywają reakcję spalania w reakcji anty katalizy. Dodatkowo proszki topią i pienią się odcinając w ten sposób dopływ tlenu do płonącego materiału. Gazy wyrzucające proszek również mają wpływ na gaszenie pożarów. Można więc stwierdzić, że gaśnice proszkowe gaszą pożary przy użyciu trzech różnych czynników naraz.

Czas działania gaśnicy proszkowej to około 15 sekund co pozwala na zwalczanie, lub opanowanie większości pożarów przed przyjazdem straży pożarnej.

Czym charakteryzują się gaśnice proszkowe oferowane przez Protego

Gaśnice proszkowe oferowane przez firmę Protego charakteryzują się przede wszystkim jakością. Wszystkie oferowane przez nas gaśnice wyprodukowano zgodnie z wymaganiami europejskich norm. Gwarantuje to ich niezawodność i skuteczność. Gaśnice proszkowe wyposażone są w głęboko tłoczony stalowy zbiornik, dzięki czemu zawartość gaśnicy nienarażona jest na działanie elementów zewnętrznych gwarantując w ten sposób długą żywotność urządzenia.

Gaśnice proszkowe są również niezwykle proste w użytku. Każda gaśnica wyposażona jest w specjalny wąż umożliwiający kierowanie proszku gaśniczego w wybrane przez nas miejsce. Dodatkowo wszystkie gaśnice proszkowe mają zamontowany wskaźnik ciśnienia, który umożliwia kontrolę nad ciśnieniem gaśnicy. Gaśnice proszkowe wyposażone są w zawór szybkootwieralny. Dzięki czemu rozpoczęcie i przerwanie działania gaśnicy jest niezwykle szybkie i proste.

Każda gaśnica oferowana przez firmę protego może być wielokrotnie napełniania w odpowiednich zakładach, dodatkowo każde urządzenie gaśnicze ma w komplecie uchwyt umożliwiający zamontowanie gaśnicy na ścianie. Co umożliwia łatwy i szybki dostęp do urządzenia w sytuacji zagrożenia.