Linki bezpieczeństwa - podstawowa ochrona na wysokości

Praca na wysokościach od zawsze związana jest z naprawdę dużym niebezpieczeństwem, dlatego też tak istotne jest by zadbać o zapewnienie swoim pracownikom bezpieczeństwa. Istnieje wiele narzędzi, które służą zabezpieczeniu ich życia i zdrowia. Jednym z podstawowych są wszelkiego rodzaju linki bezpieczeństwa z amortyzatorami.

Linki

Jest 21 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są linki bezpieczeństwa z amortyzatorami

Linki bezpieczeństwa z amortyzatorami znajdują zastosowanie w naprawdę wielu różnych przemysłach. Są one wykorzystywane przez każdą osobę, która zajmuje się pracą na wysokościach. Najczęściej używają ich osoby zajmujące się czyszczeniem okien w wieżowcach i biurowcach. Zabezpieczenie przed upadkiem jest dla nich niezwykle istotne, gdyż są oni nieustannie narażeni na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy silny wiatr.

Linki bezpieczeństwa z amortyzatorem są równie często wykorzystywane w przemyśle ciężkim i budowlanym. Osoby, które z nich korzystają wykonują zwykle niebezpieczne ale również bardzo potrzebne działania. Bardzo często linki bezpieczeństwa wykorzystywane są nie do zabezpieczenia pracowników pracujących na wysokościach, lecz do zapewnienia im ochrony przed upadkiem. Dotyczy to zwłaszcza pracowników, którzy zajmują się oczyszczaniem studni głębinowych, czy szamb.

Ostatnio niezwykle często linki bezpieczeństwa z amortyzatorami wykorzystywane są przez osoby prywatne. Zwykle zakupują je osoby zajmujące się eksploracją jaskiń czy wspinaczką skalną. Liny oferowane przez nasz sklep cieszą się wielką popularnością wśród tego typu hobbystów z powodu swojej dużej wytrzymałości, która połączona jest z adekwatną do jakości ceną.

Jak wybrać dobrą linkę bezpieczeństwa z amortyzatorem

Wybór odpowiedniej linki bezpieczeństwa z amortyzatorem jest niezwykle istotny jeśli chcemy zapewnić sobie, lub swoim pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jednak wybór liny dla osoby nie zaznajomionej z tematem może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem. Istnieje jednak kilka metod pozwalających na wybór naprawdę dobrej linki bezpieczeństwa z amortyzatorem.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to jakie normy spełnia dana linka. Najbardziej odpowiednie linki został wykonane w zgodzie z kilkoma normami. Do najważniejszych należy norma ISO 1140, która określa wymagania dla lin kręconych 3-splotkowych, rdzeniowych 4-splotkowych oraz lin plecionych 8-splotkowych ogólnego przeznaczenia. Drugą niezwykle istotna normą, którą powinny spełniać linki bezpieczeństwa z amortyzatorem jest norma EN354, która określa wymagania dla personalnego ekwipunku zabezpieczającego przed upadkiem.

Czym charakteryzują się linki bezpieczeństwa oferowane przez nasz sklep

Jako profesjonalny sklep zajmujący się sprzedażą odzieży i sprzętu BHP doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie w czasie pracy. Dlatego też wszystkie linki bezpieczeństwa z amortyzatorami oferowane przez nasz sklep wykonane są według norm ISO 1140 i EN354, co gwarantuje, że doskonale spełnią one swoje zadanie. Dodatkowo wszystkie linki bezpieczeństwa znajdujące się w naszej ofercie zostały wykonane z wysokojakościowego poliamidu. Jest to materiał odporny na przecieranie i rozciąganie dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że nie zawiodą one w najmniej spodziewanym momencie.

W naszej ofercie znajdują się także przyłączeniowe ściągacze linowe, które posiadają splecione końcówki lin pokryte rękawem z polietylenu. Wyposażone są one w karabińczyk i stalowy hak zatrzaskowy. Przyłączeniowe ściągacze linowe również są zgodne z normami ISO 1140 i EN354 jak równie wytrzymują naciąg o sile 25 kN.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie najwyższej jakości linki bezpieczeństwa z amortyzatorami, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich pracowników, którzy je wykorzystują.