Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Kolor produktu

Kolor produktu

Linia:

Linia:

Odzież BHP - ubrania spełniające wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy

Podstawowym środkiem ochrony osobistej pracownika jest odzież ochronna. Oferujemy różnorodne modele dostosowane do wszelkich zagrożeń, mogących wystąpić na każdym stanowisku pracy.  Zaakcentować należy nie tylko wysoką funkcjonalność oferowanych przez nas produktów, ale i odporność na zniszczenia czy uszkodzenia. 

Ubrania robocze

Jest 1387 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 1387 pozycji

Aktywne filtry

W naszej ofercie znajdują się zarówno produkty chroniące przed minimalnymi zagrożeniami, świetnie sprawdzające przy mniej skomplikowanych pracach, jak i te specjalistyczne, przystosowane do kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Oferowane produkty zapewnią zatem świetną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, podrażnieniami a nawet poparzeniami, zapewnią komfort termiczny czy zwiększą widoczność pracownika. 

Wszystkie nasze ubrania ochronne posiadają niezbędne atesty, certyfikaty oraz spełniają odpowiednie normy, które pozwalają na użytkowanie w określonym środowisku pracy.

Specjalistyczna ochrona ciała oznaczona konkretnymi kategoriami: odzież BHP

Odzież BHP dzieli się na kategorie ze względu na zapewnianie bezpieczeństwa i trwałość osłon oraz powłok ochronnych. Wyróżniamy w tym przypadku trzy główne kategorie, które pomogą nam skutecznie podpowiedzieć, z jak bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia produktem mamy do czynienia.

Kategoria I

Ubrania podchodzące pod pierwszą kategorię ochronną, chronią nasze ciało przed minimalnymi zagrożeniami. Jest to odzież o podstawowej konstrukcji i do takich właśnie zastosowań. Ocena poziomu skuteczności jej ochrony zależy od oceny samego użytkownika. Ubrania należące do tej kategorii chronią przede wszystkim przed nieszkodliwymi dla zdrowia zabrudzeniami, powierzchownymi uszkodzeniami mechanicznymi i fizycznymi. Stanowią również ochronę przed zagrożeniami związanymi ze zbyt wysoką temperaturą, a także przed czynnikami atmosferycznymi, jak niska temperatura i deszcz.

Kategoria II

Odzież przynależąca do kategorii II chroni nasze ciało tylko przed konkretnymi czynnikami. Czynniki te nie stwarzają jednak zagrożenia dla zdrowia człowieka, ani też nie prowadzą do powstania trwałych uszczerbków na zdrowiu pracowników. Nie jest to ani odzież ochraniająca minimalnie, ani taka, która chroni przed standardowymi zagrożeniami zdrowia czy życia. Przykładami odzieży o tych właściwościach jest np. specjalistyczna odzież chroniąca przed przecięciami, redukująca zagrożenia podczas spawania, a także odzież ostrzegawcza i odblaskowa, w tym bluzy robocze odblaskowe lub kurtki, czy spodnie robocze. Odzież pochodząca z III kategorii świetnie sprawdzi się dla pracowników, którzy mogą mieć styczność z substancjami chemicznymi. Będzie także odpowiednia dla spawaczy, bądź drogowców, za sprawą znajdujących się na niej odblasków.

Kategoria III

Najbardziej specjalistycznym rodzajem odzieży ochronnej BHP jest ta podporządkowana do kategorii III. Są to ubrania i kombinezony ochronne o złożonej konstrukcji chroniące zdrowie, lub życie pracownika. Jest to odzież specjalistyczna, chroniąca przed najgroźniejszymi następstwami zdarzeń, których bezpośrednich skutków nie można zidentyfikować w odpowiednim czasie. Do tej kategorii należą profesjonalne kombinezony przeciwchemiczne, odzież chroniąca przed ogniem i temperaturą powyżej 100°C lub gorącymi rozpryskam. Do tej kategorii należy również odzież chroniąca przed skrajnie niskimi temperaturami, czyli poniżej 50°C, a nawet przed promieniowaniem. Ubrania te będą dodatkowo zapobiegały porażeniom przez prąd elektryczny. Sprawdzą się także w warunkach atmosferycznych o niedostatecznej zawartości tlenu. Jest to odzież robocza osłaniająca o najwyższym stopniu ochrony ciała, która przeznaczona jest dla bardzo wyspecjalizowanych zawodów.

Odzież robocza BHP – bezpieczeństwo pracy dla każdego

W naszym asortymencie posiadamy różne rodzaje odzieży BHP przeznaczone do wszelkiego rodzaju prac. Są to nie tylko ubrania przeznaczone dla profesjonalistów, lecz również takie, które zapewniają bezpieczeństwo podczas bardziej amatorskich robót. Wszystkie ubrania dostępne na naszej stronie przeznaczone są do konkretnych celów. Niektóre z nich są bardzo wyspecjalizowane, inne natomiast uniwersalne i mogą sprawdzić się w wielu rodzajach prac. Standardowe ubrania pracownicze dostępne na naszej stronie internetowej idealnie sprawdzą się w wielu pracach. Znajdą zastosowanie w ogrodnictwie, rolnictwie, pracach magazynowych i transportowych, a także budowlanych czy drogowych. To właśnie olbrzymie spektrum możliwości ich wykorzystania sprawia, że koniecznie warto wyposażyć się w tego typu odzież roboczą. Niewielki koszt zapewnienia odpowiedniej ochrony sobie i pracownikom czyni zakup odzieży ochronnej BHP niewątpliwą koniecznością.

Jaką odzież roboczą można dostać w naszym sklepie BHP?

Oferowane przez nasz sklep ubrania ochronne są zaprojektowane i wykonane tak, by osoba, która je użytkuje, mogła wykonywać swoje obowiązki zawodowe w poczuciu bezpieczeństwa przed zagrożeniami. Ponadto, noszenie tej odzieży jest komfortowe dla pracownika, gdyż nie ogranicza jego ruchów. Wśród odzieży roboczej i ochronnej, którą mogą Państwo zakupić w sklepie BHP, znajdują się spodnie robocze, bluzy robocze odblaskowe, kurtki, kamizelki, kombinezony ochronne i wiele innych. Wszystkie z nich, ze względu na materiały, z których są wykonane, posiadają właściwości ochronne. Dlatego sprawdzą się idealnie w różnego rodzaju pracach, od mniej lub bardziej stwarzających zagrożenie dla zdrowia. Odzież BHP to element, bez którego nie możesz rozpocząć pracy w bezpiecznych warunkach!