Akcesoria do butów – ocieplacze do butów gumowych, sznurówki, różnego typu wkładki do butów: przeciwpotne, skórzane, termiczne

Obuwie, które nosimy na co dzień jest podstawową ochroną naszych stóp. To jakie buty nosimy wpływa zarówno na nasz wygląd jak i samopoczucie. Dlatego też tak istotne jest nie tylko wybieranie wygodnych butów, ale również prawidłowe dbanie o nie i ich konserwacja. W naszej ofercie znajdą państwo wiele akcesoriów do butów takich jak pasty czy impregnaty, które pozwolą nam skutecznie dbać o buty.

W przypadku butów skórzanych podstawowym środkiem konserwującym jest najzwyklejsza na świecie pasta, którą nakładamy na buty za pomocą specjalnej szczotki i nadajemy jej połysk. Warto wiedzieć o metodzie polegającej na chwilowym podpaleniu pasty do butów i rozprowadzenia jej na skórze butów, gdy jest ona jeszcze ciepła. Zapewni to naszym butom wysoki połysk, jak również zaimpregnuje je, dodatkowo przywróci skórze elastyczność zapobiegając powstaniu przetarć. Impregnaty są rodzajem akcesoriów do butów, które z powodzeniem możemy wykorzystać na każdym rodzaju obuwia. Wystarczy równomiernie spryskać posiadane przez nas buty i pozostawić je do wyschnięcia by wytworzyć na nich nieprzepuszczającą wody warstwę. W ten sposób nasze obuwie dłużej zachowa naturalny wygląd i będzie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Obuwie należy regularnie pastować i impregnować zwłaszcza w sezonie zimowym, pozwoli to na zniwelowanie wpływu jaki wywiera na nie sól i wilgoć.

Akcesoria

Jest 52 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-52 z 52 pozycji

Aktywne filtry

Akcesoria do butów – wkładki i ocieplacze

Wkładki i ocieplacze do butów są jednymi z najczęściej kupowanych akcesoriów do butów. Pozwalają one na komfortowe użytkowanie obuwia niezależnie od warunków pogodowych. Wkładki przeciwpotne czy antybakteryjne są niezwykle przydatne w sezonie letnim. Pomagają one zachować wysoki poziom higieny nawet jeśli korzystamy z butów przez bardzo długi czas w ciągu dnia. Wkładki filcowe i ocieplacze z kolei są niezwykle przydatne w sezonie zimowym. Pozwalają one dodatkowo ocieplić obuwie, dzięki czemu chronią one przed odmrożeniem czy wymrożeniem palców u stóp, na co jesteśmy bezpośrednio narażeni podczas niskich temperatur. 

Akcesoria do butów – sznurówki

Sznurówki są jednym z najważniejszych akcesoriów jakie można zakupić do swojego obuwia. Dobrej jakości sznurówki nie tylko będą wytrzymałe, lecz również usztywnią stopę w bucie chroniąc nas przed bolesnymi kontuzjami, które często wymagają długiego czasu by w pełni się zaleczyć. Niezwykle popularne są wykonane z nylonu sznurówki trekkingowe. Są to niezwykle wytrzymałe sznurówki. Ich dodatkowym atutem jest ich okrągły kształt, który zapobiega przetarciom i rozrywaniu się sznurówek, oraz pasuje do praktycznie każdego rodzaju oczek w obuwiu. Płaskie sznurówki znajdują zastosowanie głównie w eleganckich półbutach zamszowych oraz trampkach. Zwykle wykonane są one z bawełny, co sprawia, że nie są one tak wytrzymałe jak sznurówki trekkingowe, jednak są one dużo przyjaźniejsze dla środowiska.