Maski higieniczne – podstawowa ochrona zdrowia

Jednorazowe maseczki higieniczne są najpowszechniejszą formą ochrony własnego zdrowia oraz zdrowia innych. Są one stosowane podczas większości zabiegów chirurgicznych i dentystycznych, ponieważ skutecznie zapobiegają przedostawaniu i rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Coraz częściej, niczym w krajach azjatyckich, używane one przez ludzi walczących z grypą lub przeziębieniem by nie narażać zdrowych członków społeczeństwa na kontakt z wirusami i zarazkami. Maseczki higieniczne na twarz zaskakująco skutecznie obniżają szanse zarażenia, jeśli tylko stosowane są razem z dokładnym i częstym myciem rąk. Ważne jest by pamiętać o tym, że maseczki te są jednorazowego użytku, powinny więc być często zmieniane. Zużyte maseczki powinno wyrzucać się do śmieci. 

Maseczki, półmaski higieniczne

Jest 14 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Maseczki higieniczne – ochrona w pracy

Jednorazowe maseczki higieniczne są często stosowane w niektórych gałęziach przemysłu jako podstawowa ochrona twarzy, nosa i dróg oddechowych. Jednorazowe maseczki używane są często w przemyśle chemicznym i budowlanym. Doskonale chronią one przed pyłami i częścią aerozoli skutecznie chroniąc drogi oddechowe pracowników przed podrażnieniami. 

Maseczki higieniczne często używane są także przez osoby prywatne podczas prac wykończeniowych, czy podczas sprzątania z użyciem mocniejszych detergentów. Odpowiednio dobrana i dopasowana do twarzy maseczka skutecznie chroni przed oparami farby, benzyny ekstrakcyjnej, rozpuszczalników i innych agresywnych wyziewów. Dodatkowo chronią one dolną połowę twarzy przed zabrudzeniami, w tym przed przypadkowym połknięciem kurzu czy tynku. 

Maseczki oferowane przez firmę Protego wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, który jest skuteczną barierą między jamą ustną a środowiskiem pracy. 

Jednorazowe maseczki higieniczne – wygodny sposób ochrony

Maseczki higieniczne na twarz są bardzo wygodnym sposobem ochrony twarzy i dróg oddechowych. Dzięki prostemu mocowaniu złożonemu z dwóch elastycznych gumek można je bardzo szybko założyć i zdjąć. Pozwala to na bardzo szybkie przygotowanie się do pracy. Maseczki higieniczne wyposażone są także w wygodny, miękki metalowy nosek, dzięki któremu maseczka lepiej przylega do twarzy, skuteczniej ją osłaniając. 

Jednorazowe maseczki higieniczne mogą być stosowane razem z okularami i goglami ochronnymi. Dzięki ergonomicznej budowie nie powodują one parowania szkieł w trakcie oddychania

Główne zalety maseczek higienicznych

Maseczki higieniczne oferowane przez firmę Protego mają naprawdę wiele zalet. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, posiadają wszystkie atesty pozwalające na używanie ich w szpitalach. Ponadto mają naprawdę wiele zastosowań, zarówno przemysłowych, medycznych jak i prywatnych. Maseczki higieniczne używane są zarówno podczas prac budowlanych, podczas zabiegów medycznych jak i podczas zwykłych prac domowych, takich jak czyszczenie tapicerki samochodowej za pomocą specjalnych detergentów. Umożliwiają one pełną swobodę oddychania, są więc bezpieczne nawet dla osób z niewydolnością płuc czy też astmą, gdyż nie utrudnią one oddychania. 

Maseczki higieniczne oferowane przez Protego są maseczkami jednorazowego użytku co pozwala zachować najwyższy poziom higieny. Wszystkie maseczki sprzedawane przez Protego są uniwersalnego rozmiaru, pozwalając absolutnie każdemu na skuteczną ochronę dróg oddechowych i twarzy, wygodne mocowanie na elastycznych gumkach gwarantuje dopasowanie do każdego kształtu i rozmiaru twarzy.