Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Kolor produktu

Kolor produktu

Aparaty oddechowe – zastosowanie

Aparaty wężowe sprężonego powietrza oferowane przez firmę Protego przeznaczone są do zastosowania w przemyśle, głównie podczas obróbki strumieniowo – ściernej, zwanej również piaskowaniem. Stosowanie tego typu aparatury pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom wykonującym tego typu obróbkę. Według aktualnych przepisów obowiązujących na terenie całej unii europejskiej ten sposób obróbki musi być wykonywany w pełnym stroju ochronnym i w aparacie oddechowym. Ma to za zadanie chronić pracownika przed wdychaniem szkodliwych substancji powstałych podczas piaskowania. Tego typu aparaty oddechowe mogą być także używane podczas malowania czy lakierowania przemysłowego

Aparaty oddechowe

Jest 4 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Aparaty wężowe sprężonego powietrza – ochrona przy obróbce strumieniowo ściernej

Aparaty oddechowe są podstawową formą ochrony podczas wykonywania obróbki strumieniowo ściernej. Substancje wykorzystywane przy tym rodzaju obróbki są niezwykle toksyczne, jeśli dostaną się do układu oddechowego. O toksyczności tego procesu wiadomo już od 1936 roku. Dlatego też nieustannie podejmuje się kolejne kroki mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Aktualnie stosowane ścierniwa nie są może tak toksyczne jak piasek stosowany w latach 30-tych ubiegłego wieku, jednak jego substytuty również mogą rozpadać się na toksyczne elementy. Przykładowo powszechnie stosowany żużel węglowy jest źródłem lotnego berylu. Dlatego też tak istotna jest ochrona dróg oddechowych naszych pracowników. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych wężowych aparatów sprężonego powietrza liczba zachorowań na krzemicę spadła drastycznie.  

Aparaty oddechowe oferowane przez firmę Protego – charakterystyka 

Aparaty wężowe sprężonego powietrza oferowane przez firmę Protego przeznaczone są głównie do ochrony dróg oddechowych podczas obróbki strumieniowo – ściernej. Hełmy z aparatami muszą być skompletowane z układem regulującym ilość dopływającego powietrza oddechowego. Aparaty oddechowe oferowane przez Protego posiadają wskaźnik przepływu powietrza oddechowego i mogą być bezpiecznie użytkowane w temperaturach od -10 stopni Celsjusza do +35 stopni Celsjusza. Oznacza to, że można z nich korzystać niezależnie od pory roku i w praktycznie każdej hali produkcyjnej. 

Wszystkie aparaty oddechowe znajdujące się w ofercie naszej firmy został zaprojektowane i wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technik produkcji i najnowszych technologii. Aparaty wężowe sprężonego powietrza oferowane przez nas przeszły system kontroli jakości ISO 9001 co gwarantuje najwyższą możliwą jakość wykonania. Ma to dla nas niezwykle duże znaczenie, gdyż aparaty oddechowe stanowią główne zabezpieczenie pracowników przemysłowych przed poważnymi chorobami i problemami zdrowotnymi. Podczas korzystania z aparatów oddechowych należy pamiętać by bezwzględnie przestrzegać instrukcji dostarczonych przez producenta, jedynie w ten sposób możemy mieć pewność, że zapewnią one stuprocentowe bezpieczeństwo naszym pracownikom.