Filtruj według

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Kolor produktu

Kolor produktu

Pasy antyprzeciążeniowe - zastosowanie 

Pasy antyprzeciążeniowe są stosowane podczas prac w przemyśle ciężkim, budownictwie, przy przeprowadzkach i wielu innych pracach. Znajdują one zastosowanie w każdej sytuacji, w której trzeba przenosić ciężkie przedmioty. Pasy antyprzeciążeniowe mają za zadanie odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa chroniąc w ten sposób przed kontuzjami, pomagając zachować odpowiednią postawę oraz ułatwiając podnoszenie rzeczy poprzez wymuszanie „podnoszenie kolanami a nie plecami”. Dodatkowo pasy zapobiegają bardzo poważnemu urazowi jakim jest wypadnięcie dysków międzykręgowych. Posiadanie pasa antyprzeciążeniowego jest zalecane wszelkim pracownikom fizycznym, gdyż bardzo minimalizują one ryzyko kontuzji.

Pasy antyprzeciążeniowe

Jest 2 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pasy antyprzeciążeniowe marki Portwest – gwarancja najlepszej jakości

Pasy antyprzeciążeniowe lędźwiowe Portwest wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Gwarantuje to długie oraz skuteczne działanie pasów. Pasy zrobione są z mocnego i elastycznego materiału, który jednocześnie zapewnia wygodę i chroni przed kontuzjami. Użycie aż czterech stabilizatorów pozwala na utrzymanie pasów w odpowiedniej pozycji nawet przy całodziennym użytkowaniu i przy częstych zmianach pozycji, dodatkowo zapewniają one więcej punktów oparcia i lepiej rozkładają siły działające na plecy. Dzięki temu nawet całodzienna ciężka praca nie nadwyręży pleców pracownika. 

Pasy antyprzeciążeniowe lędźwiowe

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest bardzo narażony na wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje. Dlatego tak istotne jest zapewnienie mu odpowiedniej stabilizacji i wykonywanie pewnych prac odpowiednimi technikami. Antyprzeciążeniowe pasy lędźwiowe oferowane przez firmę Protego są bardzo szerokie dzięki czemu pasy idealnie opinają cały odcinek lędźwiowy kręgosłupa wspomagając zachowanie prawidłowej postawy i ułatwiając podnoszenie ciężkich przedmiotów prawidłowymi technikami. 

Dodatkowo pasy antyprzeciążeniowe marki Portwest wyposażone są w panele zewnętrze, które dodatkowo wspierają odcinek krzyżowy kręgosłupa, oraz zwężane panele przednie, które zapewniają wsparcie dla mięśni brzucha, zmniejszając szanse wystąpienia przepukliny. Pasy posiadają też metalowe podpory zapewniające wygodę i wzmocnienie pasa, dzięki temu pasy antyprzeciążeniowe oferowane przez Protego są bardzo wytrzymałe i trudne do uszkodzenia nawet podczas delikatnych wypadków przy pracy takich jak nagłe upuszczenie ciężkiego przedmiotu. 

Pasy zapinane są na rzepy o szerokości 15cm i długości 10cm. Gwarantuje to stabilność zapięcia i eliminuje ryzyko rozpięcia pasa podczas wykonywania obowiązków czy zmiany pozycji. 

Dodatkowe cechy pasów antyprzeciążeniowych Portwest

Pasy antyprzeciążeniowe Portwest występują także w wariancie wyposażony w szelki i pasy odblaskowe. Taki pas może z powodzeniem zastąpić kamizelkę odblaskową skutecznie wyróżniając pracownika z tłumu. Pasy antyprzeciążeniowe wyposażone w odblaski znacznie zwiększają także bezpieczeństwo pracowników, zwłaszcza jeśli prace wykonywane są w godzinach wieczornych.

Pasy odblaskowe mogą służyć także do rozróżnienia pracowników wyższych stopniem i stażem, tak by w każdej chwili bez problemu można było znaleźć osobę decyzyjną.