Skarpety robocze – najstarsza ochrona stóp

Skarpetki robocze są prawdopodobnie najstarszą formą ochrony stóp na świecie. Już starożytni Rzymianie i Egipcjanie używali skarpet jako dodatku do sandałów, dzięki czemu ich stopy chronione były przed zimnem, zabrudzeniami i urazami. Znaczenie skarpet w społeczeństwie wzrastało przez wieki. W średniowieczu skarpetki stały się symbolem czystości noszonym przez kapłanów. W 1589 roku wynaleziono maszynę do przędzenia skarpet, był to moment rewolucyjny, dzięki użyciu maszyn skarpetki mogły być stworzone sześciokrotnie szybciej niż gdy były tworzone ręcznie. Introdukcja nylonu w 1938 roku była kolejną rewolucją w świecie skarpet. Dzięki zastosowaniu nylonu można było zacząć łączyć ze sobą różne tkaniny by tworzyć skarpety robocze o różnych wzorach i w każdym możliwym kolorze.

Skarpety

Jest 27 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Skarpety robocze i termiczne – zastosowanie

Skarpetki termiczne są najlepszą ochroną stóp w zimie. Używane one są przez narciarzy, alpinistów i innych pasjonatów sportów zimowych i gór. Zapewniają one skuteczną i niezawodną ochronę przed odmrożeniem stóp. Wykonane są zwykle z mieszanki materiałów naturalnych i syntetycznych, dobranych w taki sposób by zapewnić optymalną cyrkulację wilgoci i ciepła. Jednym z najpopularniejszych materiałów jakie znajdziemy w skarpetkach termicznych jest wełna merino, czyli wełna pochodząca z owiec merynosów. Merynosy żyją w klimatach charakteryzujących się bardzo skrajnymi warunkami pogodowymi, zwykle w miejscach, gdzie temperatura waha się od -20 do +30 stopni Celsjusza, np. w Nowej Zelandii. Dzięki temu wełna owiec merynosów ma specjalne właściwości. Pomiędzy włóknami wełny znajdują się komórki wypełnione pęcherzykami powietrza, dzięki temu wełna merino bardzo szybko schnie, dobrze izoluje od zimna i zapobiega nadmiernemu poceniu się stopy. Dlatego też skarpety wykonane z tej wełny są najlepszym wyborem na zimę.

Skarpetki robocze hurt - dobra cena, świetna jakość

Skarpetki robocze oferowane przez firmę Protego świetnie chronią stopy przed urazami na jakie są one narażone podczas wykonywania obowiązków służbowych. Skarpety robocze pozwalają uniknąć urazów takich jak odciski od butów roboczych. Czy chorób takich jak grzybica.

Skarpetki robocze są świetnym dodatkiem do ciężkich butów z metalowym noskiem używanych w przemyśle, dzięki najlepszej jakości materiałów z jakich zostały wykonane gwarantują one skuteczną ochronę przed obtarciami, odciskami i innymi urazami stóp związanymi z noszeniem butów. Dzięki specjalnej tkaninie Prolen Siltex, zawierającej cząsteczki srebra skarpety mają właściwości antybakteryjne, chronią przed grzybicą oraz eliminują nieprzyjemny zapach wynikający z pocenia się stóp. 

Skarpety tego typu polecamy zarówno pracownikom fizycznym, jak i biegaczom, sportowcom i przedstawicielom wszystkich zawodów które wymagają spędzania długich okresów na stojąco lub w ruchu. `

Skarpetki termiczne i skarpety robocze dla każdego

W ofercie firmy Protego znajdą państwo szeroki wybór skarpet termicznych i roboczych w każdym możliwym rozmiarze. Duży wybór modeli i materiałów z jakich wykonane są skarpety pozwoli każdemu dobrać skarpetki idealnie do indywidualnych potrzeb. 

Wszystkie skarpetki oferowane przez Protego zarówno hurtowo, jak i pojedynczo, pochodzą od sprawdzonych producentów, darzonych dużym zaufaniem przez klientów z całego świata.