Nauszniki ochronne przeciwhałasowe 

W przypadku przebywania na terenie cięższych prac budowlanych oraz drogowych jesteśmy stale narażenie na działanie mogącego trwale uszkodzić nasz słuch intensywnego hałasu. Hałas o dużej sile, wysokim natężeniu czy częstotliwości jest nie tylko bardzo męczący, ale i niezdrowy. Ważne zatem, aby odpowiednio chronić nasz narząd słuchu i nie wystawiać go ciągle na działanie tego rodzaju dźwięków. Zdecydowanie pomogą w tym oferowane przez nas nauszniki przeciwhałasowe, zarówno modele swobodnie zakładane na głowę, czy pod hełm, jak i te mocowane do kasku. Chronią one nasze uszy nawet przed dźwiękiem o najwyższych częstotliwościach i skutecznie tłumią duży hałas. 

Nauszniki

Jest 48 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-48 z 48 pozycji

Aktywne filtry

Słuchawki ochronne – pełne bezpieczeństwo w pracy 

Słuchawki oferowane na naszej stronie posiadają poduszki projektowane i tworzone ze specjalnej pianki wypełnionej płynem, zapewniając optymalne uszczelnienie, jednocześnie nie powodując dużego nacisku na uszy oraz skórę głowy w okolicach skroni. Ich ergonomiczna budowa oraz to, że są one również bardzo lekkie sprawia, że nie obarczają i nie męczą nas za bardzo, zwłaszcza podczas ich długotrwałego stosowania. Polecane są do używania we wszystkich miejscach i sytuacjach, w których narażeni jesteśmy na głośną pracę maszyn lub dźwięki o bardzo niskich lub wysokich częstotliwościach. Tego rodzaju słuchawki, zwłaszcza modele mocowane do kasku stosowane są bardzo często w pracach drogowych, budowlanych, związanych z przemysłem samochodowym i ciężkim, a także w energetyce czy różnego rodzaju warsztatach. Kask w wielu z wymienionych rodzajów prac jest wymagany, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo głowy. Wskazane jest korzystanie z tego typu nauszników podczas bardziej amatorskich, nieprofesjonalnych zajęć, jak chociażby koszenie trawnika. Uszy są bardzo ważnym i wrażliwym narządem, a ciągłe narażanie ich na wysokie i głośne dźwięki permanentnie go uszkadza. Warto jak najlepiej troszczyć się o zmysł słuchu, osłaniając go przed utratą sprawności tłumiącymi słuchawkami zewnętrznymi, które z pewnością zapewnią dłuższe i bezproblemowe zdrowie.

W jaki sposób nauszniki przeciwhałasowe chronią słuch?

W skład nauszników przeciwhałasowych niezależnych wchodzą dwie czasze tłumiące zamocowane zazwyczaj na elastycznym pasku. Skonstruowane są tak, aby odpowiednio przylegać do głowy i obejmować małżowinę uszną pracownika. Za prawidłowe uszczelnienie odpowiadają miękkie poduszki wypełnione pianką lub cieczą. Materiały, z których wykonane są nauszniki, pochłaniają niemal wszystkie dźwięki pochodzące z otoczenia, które mogą uszkodzić słuch.

Wśród ochronnych nauszników przeciwhałasowych można wyróżnić również takie, które przeznaczone są do montażu na kaskach ochronnych. Warianty nahełmowe mocowane są do specjalnych otworów na hełmach za pomocą półsprężyn. Nauszniki mocowane do kasków sprawdzą się świetnie tam, gdzie pracownik narażony jest jednocześnie na wysokie lub niskie dźwięki i spadające elementy mogące uszkodzić głowę. 

Zarówno niezależne i nahełmowe nauszniki przeciwhałasowe mogą być wyposażone w elektroniczne układy aktywnej redukcji hałasu, które zwiększają skuteczność ochrony przed wysokimi lub niskimi dźwiękami. Część z produktów przeznaczonych do ochrony słuchu może zawierać także układ tłumienia regulowanego lub odznaczać się obecnością łączności bezprzewodowej lub przewodowej.

Nauszniki przeciwhałasowe dopasowane do Twoich potrzeb

Nauszniki dostępne na naszej stronie tworzone są z myślą o ciągłej, wielogodzinnej pracy w środowisku niesprzyjającym zdrowiu naszych uszu. Są więc projektowane tak, by korzystanie z nich było wygodne i komfortowe, zwłaszcza podczas długotrwałych czynności manualnych, ale także standardowych zajęć. Bardzo ważną cechą w przypadku tego rodzaju ochraniaczy jest także odpowiednie przyleganie do skóry głowy. Zwłaszcza w tego rodzaju produktach, gdzie gwarantuje to odpowiednie wyciszenie, stłumienie i nie przedostawanie się niechcianych dźwięków do wnętrza naszego ucha.

Zachęcamy do przeglądnięcia i zakupu najwyższej jakości produktów z naszego sklepu, które zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twoim pracownikom. Odpowiednia ochrona i dbanie o zdrowie uszu minimalizuje ryzyko utraty lub pogorszenia słuchu. Zachęcamy do wyboru najlepszych nauszników przeciwhałasowych w sklepie Protego!