Kaski i hełmy do pracy na wysokości

W naszej ofercie posiadamy kaski ochronne, które idealnie nadadzą się do różnego rodzaju robót. Sprawdzą się świetnie, jako hełmy do pracy na wysokościach, a także podczas cięższych prac budowlanych, zapewniając robotnikom o wiele większe bezpieczeństwo. Tego rodzaju kask jest całkowicie niezbędny w miejscach, w których nasza głowa narażona jest na jakiekolwiek zagrożenie związane z uderzeniem w głowę, lub upadkiem niebezpiecznych przedmiotów z wysokości. W pracach z tego rodzaju ryzykiem konieczne jest zatem wyposażenie siebie oraz pracowników w wysokiej jakości sprzęt, który skutecznie osłoni nas przed zagrożeniem.

Kaski / Hełmy / Akcesoria

Jest 151 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 151 pozycji

Aktywne filtry

Wytrzymały hełm do pracy na wysokości

W pracach budowlanych, w których jesteśmy narażeni cały czas na spore ryzyko bardzo ważne jest, by dobrze chronić głowę, w której znajduje się mózg – nasz najważniejszy narząd, bez którego życie jest niemożliwe. Dobra ochrona przed wstrząsami czy urazami głowy to zatem podstawa. Ważne, by zapewnić jej osłonę najwyższej klasy, która skutecznie ochroni nas przed niebezpieczeństwem. Gorszej jakości kaski zamiast ochronić, mogą narobić więcej krzywdy roztrzaskując się na groźne odłamki. Kaski ze strony Protego.pl to przetestowane produkty spełniające określone normy i kryteria. Tworzone są z wysokogatunkowego tworzywa i materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo, jak również komfort i lekkość użytkowania.

Wysokiej jakości kask do pracy na wysokościach

Kaski tego typu świetnie nadają się również do pracy na wysokościach, rusztowaniach, drabinach itp. Są one niezbędnym akcesorium, w które każdy budowlaniec powinien się wyposażyć. Świetnie nadadzą się również do innych prac w branżach takich jak:

transport oraz magazynowanie

załadunek, wyładunek i przeładunek

prace budowlane i roboty drogowe

przemysł ciężki

Obróbka materiałów (metali, drewna)

operowanie maszyn i pojazdów

Ogółem rzecz biorąc taki kask jest przydatny wszędzie tam, gdzie nasza głowa narażona jest na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Solidne hełmy do pracy na wysokościach - hełmy z przyłbicą

W asortymencie posiadamy bogatą ofertę różnego rodzaju rzeczy niezbędnych do kompleksowego korzystania z hełmów. Paski podbródkowe zapewniają lepszą przyczepność w wypadku uderzenia o kask przedmiotu i gwarantują, że nie spadnie nam tak łatwo z głowy. Warto również korzystać z kołnierzy osłaniających kark, które zakrywają kark od tyłu kasku w dół przed słońcem, opiłkami, kurzem, odpryskami spadającymi z góry, czy chociażby deszczem. Wszystkie nasze akcesoria dostosowane są najlepiej do konkretnych modeli hełmów, dzięki czemu idealnie dopasowują się kształtem.

Kask do pracy na wysokości - liczy się jakość

Nasze kaski spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, a dopasowane do nich akcesoria znacząco podwyższają komfort użytkowania. Dzięki temu mamy pewność, że chronią nas one na najwyższym poziomie, a przy tym są wygodne, lekkie i wytrzymałe. Użyte w nich materiały wysokiej jakości gwarantują trwałość oraz większą żywotność, nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji.

Zapraszamy do przeglądnięcia całej oferty naszego sklepu i zachęcamy do zakupów. Wszystkie nasze produkty są bardzo wysokiej jakości, o czym gwarantujemy i je polecamy!

Konstrukcja kasków ochronnych

Kaski i hełmy ochronne dostępne w sklepie Protego są skonstruowane tak, aby jak najlepiej chronić pracowników, którzy narażeni są na uszkodzenie głowy wskutek uderzenia spadających lub wystających elementów. 

Na budowę kasku ochronnego składa się skorupa, czyli zewnętrzna część wykonana z różnych materiałów. Wewnętrzną część kasku stanowi więźba (plastikowa lub materiałowa), która przylega bezpośrednio do głowy, utrzymuje hełm na głowie i odpowiada za amortyzację uderzenia. W skład zawieszenia kasku wchodzi pasek główny opasający głowę pracownika. Dla utrzymania wysokiego komfortu noszenia oraz stabilnej pozycji na głowie, posiada możliwość regulacji obwodu. Hełmy ochronne często wyposażone są w potniki, które pochłaniają nadmiar wydzieliny. Dodatkowym elementem, który zapobiega zsuwaniu się kasku z głowy jest pasek podbródkowy, również posiadający regulację. Produkty chroniące głowę mogą posiadać także dodatkowe elementy, np. przyłbicę, daszek lub wentylację na górze skorupy.

Różnorodność kasków i hełmów sprawia, że łatwo jest wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się przy wykonywaniu konkretnych obowiązków. Sprawdź ofertę sklepu Protego i wybierz kask lub hełm ochronny wyposażony we wszystkie te elementy, które najlepiej ochronią Twoją głowę.