Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Amortyzator bezpieczeństwa – wymóg podczas pracy na wysokości

Prace na wysokości są zdecydowanie jedną z najniebezpieczniejszych czynności jakie może wykonywać pracownik. Dlatego też istnieje tak wiele przepisów i urządzeń mających na celu zagwarantowanie możliwie jak największego bezpieczeństwa dla osób wykonujących tego typu prace. Jednym z takich urządzeń są amortyzatory bezpieczeństwa, które są niezbędne w celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa w trakcie prac na wysokościach.

Amortyzatory

Jest 16 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są amortyzatory bezpieczeństwa

Amortyzatory upadku powinny być wykorzystywane przez każdą osobę, która zmuszona jest do wykonywania swoich zadań na wysokości. Dotyczy to między innymi osób myjących okna w wieżowcach, pracowników budowlanych, ale również osoby zajmujące się konserwacją kominów, czy odśnieżaniem dachów. 

Prace na wysokości niezwykle często kończą się wszelkiego typu urazami czy też wypadkami. Amortyzatory upadku nie uchronią przed samym upadkiem ale pozwalają na ograniczenie urazów doznanych podczas niego.

Jak działają amortyzatory bezpieczeństwa 

Amortyzatory bezpieczeństwa są specjalnymi urządzeniami do prac na wysokościach. Ich jedynym celem jest zmniejszenie sił upadku. Osoba zabezpieczona liną bez amortyzatora bezpieczeństwa może odnieść niezwykle poważne obrażenia w trakcie upadku. Siła napięcia liny może spowodować złamanie kości czy nawet urazy kręgosłupa. W celu ochrony przed takimi obrażeniami powstały amortyzatory bezpieczeństwa.

Amortyzatory bezpieczeństwa wykonane są ze specjalnego materiału, którego  głównym zadaniem jest rozpruwanie się w przypadku upadku z wysokości. Amortyzator bezpieczeństwa pochłania w ten sposób energię kinetyczną powstałą w wyniku naprężenia liny i znacznie zmniejsza szanse na poważny uraz powstały w wyniku szarpnięcia liny zabezpieczającej pracownika.

Należy pamiętać, że w wypadku nagłej utraty wysokości, nawet jeśli amortyzator bezpieczeństwa nie spruł się w celu amortyzacji upadku, nie należy używać go ponownie. W takich wypadkach powinniśmy skorzystać z całkowicie nowego amortyzatora, jedynie w ten sposób zagwarantujemy sobie bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości.

Czym charakteryzują się amortyzatory bezpieczeństwa 

Amortyzatory bezpieczeństwa oferowane przez naszą firmę charakteryzują się przede wszystkim świetną jakością wykonania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak niebezpieczna jest praca na wysokości i jak duże zaufanie pokładane jest we wszelkiego rodzaju technikach asekuracji. Z tego też powodu wszystkie oferowane przez nas amortyzatory bezpieczeństwa posiadają niezbędne atesty i wykonane są zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej normami.

Amortyzatory bezpieczeństwa oferowane przez naszą firmę wykonane są ze specjalnego materiału, szycie wykonane jest czarnymi nićmi z poliamidu, które są niezwykle odporne na rozciąganie, sprawia to, że amortyzator bezpieczeństwa może spełniać swoją rolę. Taśma mająca za zadanie pochłaniać energię wykonana została z poliestru i jest ona odporna na zerwanie. Gwarantuje to, że amortyzator bezpieczeństwa zadziała zgodnie z przeznaczeniem i spruje się łagodząc w ten sposób upadek.