Ochrona słuchu – nauszniki ochronne i nie tylko!

Prawidłowa ochrona narządu słuchu powinna być priorytetem w przypadku większość robót prowadzonych w hałaśliwym otoczeniu. Polega ona na wyeliminowaniu szkodliwej dawki hałasu tak, by nie uszkadzał on naszego słuchu. Suma natężenia trwającego dźwięku przekraczająca granicę 115 dB już jest wartością szkodliwą dla naszego ucha natomiast hałas impulsywny powyżej 140 dB jest już progiem bólu i potencjalnego uszkodzenia naszego narządu słuchu. Nie oznacza to jednak, że długo trwający głośny hałas o niższej głośności nie jest szkodliwy. Granica szkodliwego hałasu podczas ośmiogodzinnego dnia pracy ustalona jest na poziomie 85 dB - po jej przekroczenia zaczyna być szkodliwy dla naszego słuchu. W przypadku przebywania w miejscu pracy, gdzie wartość ta jest stale przekraczana należy stosować odpowiednie środku ochrony osobistej słuchu.

Ochrona słuchu

Jest 83 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 83 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje i skuteczność środków ochrony słuchu

W przypadku doraźnej ochrony uszu można stosować osłony zapewniające pewien stopień ochrony przed głośnym hałasem. Oczywiście można zastosować kilka różnych rodzajów osłon, w zależności od indywidualnych preferencji. Najpopularniejszymi są oczywiście nauszniki przeciwhałasowe, w tym pasywne oraz aktywne. Ze względu na stosowane mocowania można wyróżnić nauszniki z pałąkiem nagłownym oraz ze sprężyną dociskową z tyłu głowy. Istnieją również modele nauszników przypinanych do hełmu, dzięki czemu podczas pracy w kasku mamy lepszy docisk oraz lepiej dopasowują się do skóry głowy zwiększając swoją efektywność. Jednym z lepszych dostępnych rozwiązań są również wkładki przeciwhałasowe, które wkładane są do wewnątrz kanału słuchowego lub noszone w małżowinie usznej. Występują w wersji zwykłych pojedynczych zatyczek, lub połączonych z łukiem lub linką. Można napotkać odmiany jednorazowe oraz wielorazowe.

Oczywiście wszystkie nauszniki oraz inne osłony posiadają odpowiednie normy, którym muszą sprostać, a także specjalne certyfikaty potwierdzające ich doskonałą jakość i ochronę. Ochrona słuchu oraz nauszniki przeciwhałasowe dostępne na naszej stronie idealnie chronią przed długofalowymi skutkami przebywania w zbyt głośnym środowisku. Dzięki temu mamy szansę cieszyć się dobrym słuchem przez długie lata, a na starość nie odczujemy nieprzyjemnych skutków związanych z wykonywaną w przeszłości pracą. Najbardziej narażone są oczywiście osoby,  których zawód polega na przebywaniu w hałasie non-stop, takie jak: budowlańcy, wojskowi, rolnicy, górnicy, w pracach związanych z wydobywaniem kamienia, produkcją papieru, przemyśle wytwórczym, a także osoby pracujące w bezpośredniej styczności z głośną muzyką, jak akustycy czy ochrona koncertów. Dzięki prawidłowej ochronie uszu nie tylko dbamy o ich zdrowie i dłuższą żywotność tego narządu, ale również możemy lepiej się skupić na wykonywanych obowiązkach. Dobra izolacja od głośnego środowiska jest podstawą efektywnej i bezpiecznej pracy!

Zachęcamy do przeglądnięcia i wybrania najlepszych nauszników ze sklepu Protego.pl, które oferujemy w bardzo konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i polecamy dbanie o zdrowie uszu oraz dobrą kondycję narządu słuchu, który jest jednym z najważniejszych ludzkich zmysłów!