Apteczki zakładowe i samochodowe – niezbędny asortyment

Firma Protego oferuje najwyższej jakości apteczki zakładowe i samochodowe. Zestawy do pierwszej pomocy są niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu pracy i samochodu. Jest to produkt, który w wielu przypadkach dosłownie ratuje życie. Jest on też niezbędny do zapewnienia BHP w miejscu pracy. Apteczki oferowane przez Protego są idealne do samochodu czy zakładu pracy, zawierają w sobie wszystko, czego można potrzebować w nagłym wypadku.

Apteczki i wyposażenie

Jest 24 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Bezpieczny zawsze ubezpieczony

Zawsze lepiej być gotowym na nieszczęśliwy wypadek niż zostać przez niego zaskoczonym. Dlatego właśnie posiadanie odpowiedniej apteczki pierwszej pomocy jest takie istotne. Zawsze powinno się wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższa apteczka pierwszej pomocy oraz co się w niej znajduje. Zarówno pracownicy jak i pracodawcy powinni być zaznajomieni z przeznaczeniem każdego elementu znajdującego się w apteczce.  Zwłaszcza w zakładach pracy niezwykle istotne jest prowadzenie regularnych szkoleń i kursów zarówno z BHP jak i pierwszej pomocy. Pracownicy gotowi na wydarzenie losowe są mniej narażeni na utratę zdrowia czy życia w jego wyniku.

Zawartość apteczek pierwszej pomocy

O tym jak uniwersalne są apteczki pierwszej pomocy najlepiej świadczy ich zawartość. Przeciętna apteczka posiada przedmioty mogące uratować życie w wielu różnych sytuacjach. Jedną z najważniejszych rzeczy znajdujących się w apteczkach jest maska oraz osłona na twarz. Umożliwiają one przeprowadzenie resuscytacji oddechowej bez narażania własnego zdrowia na uszczerbek. Oprócz tego apteczki często posiadają antyseptyczne chusteczki pozwalające na zdezynfekowanie rąk osoby udzielającej pomocy, jak i ciała poszkodowanego. Apteczki pierwszej pomocy zawierają także plastry, watę, gazę, jodynę, wodę utlenioną, bandaże oraz inne artykuły potrzebne do pierwszej pomocy w wypadku urazów. Pozwalają one na przemycie rany i opatrzenie jej, jak również na usztywnienie złamanej lub skręconej kończyny.

Jak chronić oczy

Niezwykle istotne jest by nie zwlekać ani chwili, jeśli ciało obce dostało się do oka. Bardzo przydatne w pierwszej pomocy podczas takiego rodzaju urazów są zestawy do przemywania oczu. Pozwalają one na efektywną pierwszą pomoc w wypadku urazów oczu. W ofercie Protego są zarówno zestawy umożliwiające usuwania z oczu ciał stałych jak i zestaw o neutralnym pH służące do pierwszej pomocy w wypadku dostania się do oczu roztworów kwasowych lub zasadowych.

Małe nie znaczy gorsze

Jednym z najbardziej niedocenianych elementów apteczek oraz zestawów do pierwszej pomocy, są plastry opatrunkowe. Jednak są one niezwykle użyteczne. Pozwalają one na szybkie i bezpieczne zatamowanie niewielkiego krwotoku, jednocześnie chroniąc ranę przed zakażeniem, zabrudzeniem, oraz dalszymi urazami. W ofercie Protego znajdują się między innymi dyspensery z plastrami, które można umieścić w toaletach, czy przy stanowiskach pracy. Dzięki czemu Pracownicy są w stanie bardzo szybko zaaplikować opatrunek.