Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Kolor produktu

Kolor produktu

Ochraniacze na buty foliowe

Buty foliowe są w dalszym ciągu często wymagane w szpitalach, laboratoriach i innych miejscach gdzie wymagane jest zachowanie najwyższego możliwego poziomu higieny. Buty foliowe są bardzo często zapewniane przez pracodawcę, lub kupowane prywatnie przez pracowników chcących zagwarantować sobie najwyższy poziom ochrony.

Buty foliowe

Jest 11 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Przeznaczenie butów foliowych

Podłogi w szpitalach czy laboratoriach są jednym z najbardziej zanieczyszczonych powierzchni jakie można sobie wyobrazić. Dlatego też tak istotne jest zabezpieczenie swojego obuwia. W tym celu stosuje się właśnie buty foliowe. Są one zakładane na zewnątrz obuwia które mamy na sobie. W ten sposób chronimy swoje obuwie przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą znajdować się na podłodze w szpitalu czy laboratorium. Jednocześnie chronimy się przed wszelkiego rodzaju wirusami i zarazkami, które moglibyśmy wynieść na naszym obuwiu.

Buty foliowe znajdują także zastosowanie w przemyśle spożywczym, zwłaszcza wśród rzeźników i masarzy, którzy korzystają z tego typu zabezpieczenia by chronić swoje buty przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami jakie mogą ich spotkać w pracy. Ochraniacze na buty foliowe stanowią świetną ochronę przed krwią i innego rodzaju wydzielinami.

Z butów foliowych czasem korzystają też rybacy i osoby, które często muszą brodzić w wodzie. Buty foliowe stanowią dodatkową ochronę przed wilgocią. Z obuwia foliowego często korzystają też pracownicy branż DDD, którzy dzięki nim unikają przeniesienia zarodków owadów czy grzybów, albo pleśni.

Jak korzystać z ochraniaczy na buty foliowe

Korzystanie z butów foliowych pozornie jest bardzo proste. Jednak jeśli chcemy korzystać z nich skutecznie należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim jednorazowe ochraniacze na buty foliowe należy wyjąć z opakowania dopiero przed ich założeniem. Dodatkowo przed ubraniem obuwia ochronnego powinniśmy zdezynfekować ręce tak by nie nanieść na buty foliowe żadnych zarazków znajdujących się na naszych dłoniach. Korzystanie z butów foliowych w ten sposób gwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa przed infekcjami jak również pozwala na uniknięcie zabrudzenia naszego obuwia. Należy pamiętać, że obuwie foliowe jest jednorazowego użytku, dlatego też powinniśmy je zutylizować od razu po opuszczeniu obiektu gdzie noszenie ich jest wymagane.

Buty foliowe – komfort i ochrona

Buty foliowe służą nie tylko jako środek ochrony osobistej, mają one także wpływ na nasz komfort w pracy. Nowoczesne foliowe osłony na buty nie mają wiele wspólnego z tymi znanymi ze szpitalnych automatów sprzed lat. Buty foliowe dostępne w dzisiejszych czas to niewielkie dzieła sztuki. Większość wyposażona jest w gumkę przy kostce, która skutecznie powstrzymuje ochraniacze na buty foliowe przed zsuwaniem się z nóg. Powłoka antystatyczna sprawia, że buty foliowe nie elektryzują się, dzięki czemu nie przywiera do nich brud.

Jednak największą różnicą nowoczesnych osłon na buty jest fakt, że posiadają one antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu możliwe jest używanie ich w niemal każdych warunkach bez obawy o utratę równowagi. Jest to bardzo istotne dla osób pracujących w warunkach dużej wilgotności.