Buty robocze bez metalowego podnoska

Stopy bardzo często ulegają wszelkiego rodzaju urazom w pracy. Dlatego też bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie tej części ciała. Najczęściej do tego celu stosuje się buty robocze bez podnoska, które idealnie łączą w sobie wygodę oraz bezpieczeństwo.

Obuwie zawodowe bez podnoska

Jest 43 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-43 z 43 pozycji

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są buty robocze bez podnoska

Buty robocze bez podnoska przeznaczone są dla przedstawicieli niemal każdej branży. W ofercie  naszego sklepu znajduje się pełen wybór butów roboczych, znaleźć w niej można zarówno sandały robocze, z których korzysta się głównie w lecie, obuwie sięgające do kostki, które idealnie sprawdzają się jako obuwie przejściowe między porami roku, jak również wysokie buty usztywniające kostkę.

Z butów roboczych bez podnoska korzystają między innymi robotnicy budowlani, obuwie wybierane przez nich musi być wygodne i bezpieczne, wynika to z faktu, że podczas prac budowlanych pracownicy spędzają wiele godzin stojąc, lub chodząc. Jednak z butów roboczych korzystają również pracownicy przemysłu, operatorzy maszyn, ogrodnicy i rolnicy, jak również pracownicy sektora logistycznego: magazynierzy i osoby odpowiedzialne za transport. Wynika to z  uniwersalności jaką cechują się buty robocze bez podnoska.

Główne różnice między butami roboczymi bez podnoska, a butami roboczymi z podnoskiem

Podstawową różnicą między butami roboczymi bez podnoska a butami roboczymi z podnoskiem jest właśnie brak metalowej płytki umieszczonej w czubku buta. Powoduje to, że buty nie posiadające podnoska oferują mniejszą ochronę palców, dlatego też nie powinny być używane w przemyśle ciężkim i innych miejscach pracy w których istnieje ryzyko zgniecenia stopy przez bardzo ciężki przedmiot.

Jednak brak metalowej płytki oznacza również, że buty bez podnoska są znacznie lżejsze i bardziej giętkie. Dlatego też oferują znacznie większy komfort pracy. Dlatego też podczas wyboru butów roboczych należy się kierować przede wszystkim warunkami w których wykonujemy obowiązki zawodowe.

Odpowiednia konserwacja obuwia roboczego bez podnoska

Odpowiednia konserwacja obuwia roboczego bez podnoska jest kluczowa jeśli chcemy by nasze buty służyły nam przez długi czas. Przede wszystkim należy regularnie czyścić i pastować obuwie. Buty robocze powinny zostać wyczyszczone za każdym razem gdy znajdzie się na nich substancja, która może mieć negatywny wpływ na skórę. Oznacza to, że powinniśmy regularnie czyścić obuwie z wszelkiego rodzaju smarów, gładzi, klejów i olei. Nieco mniej uwagi możemy poświecić butom które pokryte są pyłem, czy błotem. Jednak tego typu substancje również powinny zostać usunięte z butów, gdyż powodują one wysychanie skóry.

Bardzo istotnym krokiem konserwacji butów roboczych bez podnoska jest ich regularne pastowanie. Pastę należy nakładać jedynie na czyste i suche obuwie przy użyciu specjalnej szczotki. Najlepiej jest korzystać z pasty stałej, którą musimy aplikować przy pomocy szczotki, z pasty nabłyszczającej aplikowanej przy pomocy gąbki możemy skorzystać po dokładnym zapastowaniu butów roboczych bez podnoska przy użyciu stałej pasty. W przypadku stałej pasty dobrą praktyką jest podpalenie jej na chwile w celu stopienia jej i nałożenia jej na buty w tym stanie. Jest to bardzo prosty sposób na przywrócenie skórze elastyczności, nabłyszczenie butów roboczych bez podnoska, dodatkowo pasta nałożona w ten sposób ma działanie impregnujące.