Rękawiczki chemiczne – najważniejsza ochrona w laboratorium

Pracownicy laboratoriów chemicznych nieustannie narażeni są na działanie różnego rodzaju chemikaliów mogących mieć żrące czy szkodliwe działanie. Dlatego też tak istotne jest zapewnienie pracownikom laboratoryjnym odpowiedniej ochrony.  W tym celu stosuje się takie środki ochrony osobistej jak gogle, maski, fartuchy czy specjalistyczne rękawiczki chemiczne

Chemiczne

Jest 6 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są rękawiczki chemiczne 

Ochronne rękawiczki chemiczne są niezbędnym wyposażeniem każdego laboratorium, pozwalają one na zachowanie odpowiedniego poziomu ochrony osobistej przez pracowników. Rękawiczki ochronne wykorzystywane są także podczas prac z materiałami wybuchowymi i łatwopalnymi, jak również w miejscach gdzie występują wyładowania elektrostatyczne. 

Rękawiczki chemiczne często używane są również przez pracowników mających styczność z benzyną, przez osoby pracujące w przemyśle spożywczym. Niezwykle popularne są one wśród osób tworzących wszelkiego rodzaju kosmetyki czy perfumy. Rękawiczki chemiczne są czasem wykorzystywane przez osoby prowadzące gospodarstwa domowe. Ich właściwości ochronne sprawiają, że są one idealne do wszelkich prac domowych wymagających korzystają z wybielaczy, środków na bazie alkoholu, czy czyszczenia rzeczy przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. 

W naszej ofercie znajdują się także rękawiczki chemiczne wykonane z nitrylu, które często wykorzystywane są przez osoby zajmujące się analizą chemiczną czy laboratoryjną, osoby pracujące z delikatną elektroniką jak również przez służby ratunkowe. Rękawiczki z nitrylu są często wykorzystywane jako element apteczek samochodowych, gdyż zapewniają one ochronę przed wszelkiego rodzaju wydzielinami ciała.

Czym charakteryzują się rękawiczki chemiczne

Rękawiczki chemiczne oferowane przez firmę Protego charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Stworzone zostały one z najwyższej jakości materiałów. Ich nowoczesny projekt i wykorzystane technologie gwarantują bardzo dobrą chwytność nawet w mokrych czy oleistych warunkach. Pozwala to na unikniecie wielu wypadków przy pracy.

Rękawiczki chemiczne zapewniają ochronę nie tylko przed wszelkiego rodzaju chemikaliami, rozpuszczalnikami i innymi tego typu substancjami. Rękawiczki chemiczne zapewniają również ochronę mechaniczną. Gruby materiał rękawic chemicznych chroni przed zadrapaniami, rozcięciami i innymi urazami. 

Rękawiczki chemiczne oferowane przez firmę Protego są także niezwykle wygodne. Wyposażone są w bawełnianą wkładkę która pochłania wilgoć zapewniając nie tylko wygodę podczas noszenia rękawic, ale także pewne ułożenie ich na dłoni. Dzięki niej rękawice chemiczne doskonale przylegają do dłoni w każdych warunkach. Rękawiczki ochronne laboratoryjne cechują się także wysoką elastyczność, sprawia to, że rękawiczki te są niezwykle wytrzymałe i trudne do uszkodzenia.

Być może najważniejszą cechą rękawiczek chemicznych oferowanych przez naszą firmę jest fakt, że wszystkie rękawiczki chemiczne znajdujące się w naszej ofercie wykonane zostały zgodnie z najnowszymi europejskimi normami. Dzięki czemu możemy zagwarantować ich skuteczność w nawet najbardziej wymagających warunkach. Przed zakupem rękawic chemicznych należy zapoznać się z wymogami jakie muszą one spełniać i dobrać rękawice pod kontem miejsca pracy w którym będą one wykorzystywane.