Filtry i ochrona twarzy – sprzęt do ochrony dróg oddechowych

Filtry przeciwpyłowe oraz maski osłaniające drogi oddechowe to podstawa w pracy, w której występuje ciągła styczność z niebezpiecznymi substancjami, lakierami oraz pyłami. Nasze płuca podczas różnych rodzajów robót są nieustannie narażone na wiele niebezpieczeństw. Szczególnie przejawia się to w przypadku robót związanych z lakierowaniem, malowaniem, cynkowaniem itp. podczas których wydziela się mnóstwo mikrodrobinek i przedostaje się do powietrza, którym oddychamy.

Ochrona dróg oddechowych i twarzy

Jest 141 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 141 pozycji

Aktywne filtry

Ochrona płuc i dróg oddechowym – podstawa bezpiecznej pracy

By zapobiec wielu niepożądanym efektom i chorobom pracy, należy przez cały jej czas nosić maski osłaniające z odpowiednimi filtrami. Tego rodzaju choroby, nie objawiają się bowiem następnego dnia, lecz odkładają się w czasie. Warto więc zadbać już teraz, by w przyszłości nie żałować podjętych decyzji. Maska powinna być na naszej twarzy przez cały czas trwania pracy i przebywania w niebezpiecznym środowisku. Warto wiedzieć, że mikrocząsteczki zazwyczaj nie są widoczne gołym okiem, jednak wciąż poważnie uszkadzają nasze drogi oddechowe. Właśnie dlatego należy profilaktycznie chronić swoje płuca przez cały czas, kiedy są narażone.

Profesjonalne maski ochronne gwarancją bezpieczeństwa

Podczas pracy w wysokim natężeniu substancji chemicznej należy bezkompromisowo nosić maskę przez cały czas. Substancje żrące poważnie uszkadzają nie tylko płuca i oskrzela, ale również gardło i tchawicę. Sprawia to, że nawet po niedługim czasie możemy mieć spore problemy z prawidłowym oddychaniem. Wszystkie maski oraz filtry spełniają określone normy, które pozwalają korzystać z nich w przeróżnych warunkach. Oczywiście samą maskę oraz zastosowaną w niej osłonę powinniśmy dobrać dokładnie do tego, jaką pracę wykonujemy i przed jakimi zagrożeniami chcemy się chronić. Dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność o skutecznej ochronie wszystkich elementów ciała oraz organów wewnętrznych.

Stosowanie maski pełnej dla ochrony twarzy

Warto również zaznaczyć, że dobra maska ochronna, stosowana całościowo na twarz nie tylko chroni drogi oddechowe, lecz również naszą twarz i cerę przed szkodliwym działaniem substancji, z którą mamy do czynienia. Różnego typu pyły lub co gorsza związki chemiczne mocno podrażniają skórę, przez co na jej powierzchni powstają różnego rodzaju niedoskonałości. Przez bardziej drażniące substancje mogą powstawać również przebarwienia, zmiana koloru skóry czy poparzenia. Dzięki stosowaniu maski ochronnej możemy tego uniknąć.

Osłona przed niebezpieczeństwem dla Twoich dróg oddechowych

Wszystkie nasze maski chroniące drogi oddechowe wykonane są z najwyższej jakości tworzyw oraz dostarczane są przez renomowanych producentów co sprawia, że mamy do nich całkowitą pewność, a pracownicy przeróżnych branży mogą im zaufać. Powłoki są wykonane z lekkich materiałów, które nie nakładają na głowę zbyt dużego obciążenia, a ich cała budowa została zaprojektowana tak, by poza bezpieczeństwem zapewniać również komfort użytkowania. Zależnie od rodzaju maski chronią przed cząstkami stałymi oraz ciekłymi. W ofercie są również bardziej uniwersalne modele chroniące przed kilkoma typami zagrożeń.

Idealna ochrona dla Ciebie i Twoich pracowników

Maski te świetnie sprawdzą się w wielu różnych rodzajach prac, zwłaszcza tych bardziej narażających nas na kontakt z mikrodrobinkami mogącymi uszkodzić tkanki wewnętrzne. Jest to bardzo poważne zagrożenie, dlatego należy całkowicie zdać sobie z niego sprawę. Maski są wysokiej klasy, posiadają bardzo szczelne wypełnienia oraz inne dodatki sprawiające, że są idealnym wyborem dla pracowników, którzy mają trudne warunki robocze.