Siedziska, wyciągarki i uprzęże – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Siedziska są wymagane do prowadzenia bezpiecznych prac na wysokościach. Umożliwiają one wygodną pracę przez wiele godzin, jednocześnie pozwalając na zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Siedziska wykorzystywane są podczas wielu różnych rodzajów prac, od mycia okien w biurowcach, po spawanie na wysokościach. Siedziska do pracy służą do pionowego wciągania i opuszczania się użytkownika. Pracownik korzystający z tego rodzaju siedziska ma pełną kontrolę nad tym na jakiej wysokości pracuje. Wszystkie siedziska do pracy oferowane przez firmę Protego wykonane są z najwyższej jakości materiałów, siedziska wzmocnione są aluminium, metalowe elementy są niezwykle wytrzymałe, zostały one też ocynkowane by chronić je przed korozją. 

Urządzenia asekuracyjne

Jest 14 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Urządzenia samohamowne – pasy bezpieczeństwa do pracy na wysokościach

Urządzenia samohamowne są specjalnym typem urządzeń wykorzystywanym na budowach i podczas wszelkiego rodzaju prac na wysokościach. Znacznie zwiększają one bezpieczeństwo i komfort pracy pracownik. Zasada działania urządzenia jest niezwykle prosta, urządzenia te są rodzajem pasów bezpieczeństwa do pracy na wysokościach. Urządzenia samohamowne zatrzymają proces spadania praktycznie w momencie jego rozpoczęcia. Jest to niezwykle istotne podczas prac na wysokościach, nie tylko dla bezpieczeństwa pracowników, ale również dla ich komfortu i samopoczucia. Tego typu urządzenia znacznie zwiększą poczucie bezpieczeństwa jakie odczuwają nasi pracownicy, w rezultacie zwiększając ich wydajność. 

Wyciągarki – urządzenia podnosząco-opuszczające

Wyciągarki podnosząco-opuszczające są podstawowym narzędziem umożliwiającym prace na wysokościach. Stosowane są one zarówno do podnoszenia i opuszczania ludzi jak i materiałów. Dlatego też wyciągarki bardzo często znajdują zastosowanie na terenach budowy. Do podnoszenia i opuszczania materiałów budowlanych stosuje się zarówno wyciągarki mechaniczne i ręczne. Należy pamiętać, że w przypadku podnoszenia materiałów warto by wyciągarka obsługiwana była przez minimum dwie osoby, tak by ładunek był asekurowany przez cały czas pracy. Równie istotne jest by podczas podnoszenia i opuszczania osób osoba siedząca na siedzisku miała ciągły kontakt z osobą obsługującą wciągarkę ręczną. Zapewni to komfort oraz bezpieczeństwo osobie siedzącej na siedzisku. Wyciągarki warto montować na specjalnie do tego przeznaczonych statywach bezpieczeństwa. Dzięki połączeniu wysokiej jakości wciągarki razem z odpowiednim statywem możemy ograniczyć szanse wystąpienia jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku do minimum. Trójnożne statywy mają na celu zminimalizowanie ryzyka, aby jednak tak się działo należy z nich korzystać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim przed każdym użyciem należy wizualnie sprawdzić cały system szukają śladów korozji i innych przesłanek mogących dać do zrozumienia, że sprzęt nie nadaje się do użytku. Jeśli chcemy zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, musimy również pamiętać o tym, żeby nie korzystać z trójnogu w silnie kwasowych, lub zasadowych warunkach. 

Połączenie wyciągarki ręcznej z odpowiednim trójnogiem, sprawia, że wiele prac odbywa się dużo łatwiej i szybciej. Prowadzi to do podniesienia nie tylko bezpieczeństwa, ale również komfortu i wydajności pracowników.