Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Gaśnice pianowe - niezastąpione w gastronomii

Każdy zakład pracy powinien być wyposażony w środki ochrony przeciwpożarowej. Odpowiednia ilość i rozmieszczenie gaśnic pozwala na szybkie i sprawne zwalczenie zalążków pożarów nim rozwiną się one w niemożliwy do opanowania żywioł. Jednym z popularniejszych rodzajów gaśnic są gaśnice pianowe, które często nazywane są także gaśnicami gastronomicznymi. 

Gdzie sprawdzą się gaśnice pianowe

Gaśnice pianowe sprawdzają się w wielu różnych miejscach. Najczęściej wykorzystywane są one w gastronomii. Są one często podstawowym środkiem ochrony przeciwpożarowej w profesjonalnych kuchniach. Gaśnice pianowe są w stanie ugasić pożary oleju i innych tłuszczy bez wyrzucania go w górę jak to dzieje się w przypadku prób ugaszenia ognia przy pomocy wody. 

Z gaśnic pianowych korzysta się także do ochrony przeciwpożarowej wszelkiego rodzaju budynków użyteczności publicznej, są one standardowym wyposażeniem pomieszczeń biurowych i produkcyjnych, używa się w szkołach, magazynach i portach lotniczych. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów gaśnic jakie dostępne są na rynku.

Pianowe

Jest 4 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Działanie gaśnic pianowych

Gaśnice pianowe odcinają dopływ tlenu do ognia przy pomocy piany gaśniczej, która jest z nich wyrzucana za pomocą sprężonego gazu. Rozróżnia się dwa rodzaje gaśnic pianowych. Gaśnice na pianę mechaniczną oraz gaśnicę na pianę chemiczną. W przypadku pierwszego rodzaju gaz jest zamknięty w specjalnym pojemniku znajdującym się wewnątrz gaśnicy, alternatywą jest powstawanie gazu podczas reakcji chemicznych.

Gaśnice pianowe gaszą pożary na dwa sposoby. Odcinają dopływ tlenu do ognia przy pomocy pary oraz dodatkowo zwilżają przedmioty wodą, która zawarta jest w pianie. Sprawia to, że są one niezwykle skuteczne w gaszeniu różnego rodzaju pożarów. Jednak najczęściej wykorzystywane są one do gaszenia pożarów z grupy A – czyli pożary substancji stałych podchodzenia organicznego oraz do gaszenia pożarów z grupy B – pożarów łatwopalnych cieczy. W naszej ofercie znajdują się także gaśnice pianowe, które bardzo skutecznie radzą sobie z gaszeniem pożarów z grupy F. Są to pożary olejów i tłuszczów w urządzeniach kuchennych. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, czy gaśnica może być wykorzystywana do gaszenia pożarów, które są dla Państwa największym zagrożeniem.

Gaśnice pianowe mogą być także wykorzystywane do gaszenia pożarów urządzeń elektrycznych. Należy jednak pamiętać o tym, że napięcie tych urządzeń nie może przekraczać 1000 V. Podczas gaszenia tego typu pożarów należy także zachować odpowiednią odległość od źródła ognia. Minimalnie powinien być to dystans 1 metra. Zgodnie z opinią CSRG niektóre gaśnice pianowe mogą być stosowane w górnictwie.

Czym charakteryzują się gaśnice pianowe znajdujące się w naszej ofercie

Gaśnice pianowe, które znajdują się w naszej ofercie cechują się przede wszystkim świetnym stosunkiem ceny do jakości. Możemy zagwarantować pełną sprawność i skuteczność wszystkich środków gaśniczych jakie można zakupić w naszym sklepie.

Gaśnice pianowe są niezwykle proste w obsłudze, nie wymagają one specjalnego przeszkolenia czy zapoznawania się z długimi instrukcjami obsługi. Dodatkowo specjalna konstrukcja zaworu umożliwia przerwanie gaszenia. Do każdej gaśnicy dołączony jest specjalny uchwyt, który pozwala na zamocowanie gaśnicy na ścianie umożliwiając szybki i prosty dostęp do środków gaśniczych. Dzięki temu reakcja na pożar może być jeszcze szybsza niż normalnie.