Rękawice powleczone PCV

Rękawice powlekane PCV nie maja za zadanie jedynie ochrony dłoni i przedramion. Znacznie częściej stosowane są one jako narzędzia mające ułatwić wykonywanie wszelkiego rodzaju prac. Dlatego też są one powszechnie używane w wielu branżach, nawet w tych do których nie są oficjalnie przeznaczone. Jest to więc niezwykle uniwersalny produkt, który zastosowanie znajdzie w niemal każdym domu, czy zakładzie pracy.

PCV

Jest 16 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Czym charakteryzują się rękawice powlekane PCV

Rękawice powlekane PCV mogą być wykonane z kilku różnych materiałów. Każdy z tych typów rękawic znajdzie zastosowanie w innych branżach. Są jednak cechy, które są charakterystyczne dla wszystkich rodzajów rękawic powlekanych PCV. Przede wszystkim są one bardzo odporne na przetarcia czy ścieranie. Dodatkowo warstwa PCV, którą pokryte są te rękawice ochronne gwarantuje pewny chwyt oraz ochronę skóry dłoni.

Rękawice powlekane PCV, w zależności od tego z jakiego materiału są wykonane, zapewniają  także pewien stopień nieprzemakalności, co pozwala na korzystanie z nich w podczas ulewnych deszczy, czy w zakładach wymagających kontaktu z wodą. Niektóre z rękawic powleczonych PCV mogą też być stosowane jako zabezpieczenie przed smarami, benzyną, rozpuszczalnikami czy też innymi odczynnikami chemicznymi. Właśnie z powodu swojej uniwersalności rękawice powleczone PCV cieszą się tak wielkim wzięciem zarówno wśród pracowników jak i pracodawców.

Dla kogo przeznaczone są rękawice powlekane PCV

Rękawice powlekane PCV znajdują zastosowanie w niemal każdym rodzaju zakładu pracy. Są one wykorzystywane przez pracowników magazynów, którzy korzystają z nich w celu zapewnienia sobie pewniejszego chwytu wszelkich przenoszonych przedmiotów. Wykorzystywane są one także przez osoby zatrudnione w przemyśle i osoby obsługujące maszyny. Wynika to z faktu, że rękawice powlekane PCV umożliwiają pewny chwyt nawet jeśli pracownik miał kontakt ze smarem, olejem, czy benzyną.

Co ciekawe rękawice powlekane PCV znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle. Są one także powszechnie używane w gospodarstwach domowych, ogrodnictwie i rolnictwie. W domach znajdują one zastosowanie jako środki ochrony osobistej podczas obchodzenia się ze wszelkiego rodzaju chemikaliami, przy czyszczeniu mieszkania czy nawet myciu naczyń. W rolnictwie i ogrodnictwie wykorzystywane są jako osłona dłoni i przedramion podczas używania pestycydów, pracy w ziemi, czy obchodzeniu się z nawozem. Dzięki swojej uniwersalności rękawice powlekane PCV można znaleźć w większości zakładów pracy i domów rodzinnych.

Rękawice powlekane PCV dla rybaków

Jednym z wyjątkowo popularnych rękawic powlekanych PCV są rękawice robocze przeznaczone dla rybaków i do pracy w przemyśle rybnym. Jest to specjalny typ rękawic powlekanych PCV,  których najważniejszą cechą charakterystyczną jest unikalne piaskowe wykończenie tych rękawic, które gwarantuje pewny chwyt zarówno w wodzie jak i oleju czy tłuszczu. Dodatkowo są to rękawice o przedłużonym mankiecie, który sięga do połowy przedramienia. Co chroni nasze ręce przed zabrudzeniami. Rękawice powlekane PCV dla rybaków cechują się także zwiększoną elastycznością, dzięki czemu są dużo odporniejsze na rozdarcie.