Filtry do masek, filtry do półmasek, pochłaniacze 3M

W wielu branżach ochrona dróg oddechowych jest niezbędna jeśli chcemy zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa. Maski ochronne są podstawową formą zabezpieczenia się. Nowoczesne maski wyposażone są w wymienne filtry do masek ochronnych. Regularna wymiana filtrów pozwala nam mieć pewność, że maska z której aktualnie korzystamy jest w pełni sprawna.

Filtry i pochłaniacze

Jest 47 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-47 z 47 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego warto korzystać z wymiennych filtrów do maski ochronnej

Częsta wymiana filtrów do masek ochronnych jest kluczowa, by zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Maski korzystające z wymiennych filtrów mają ograniczoną skuteczność, im dłużej z nich korzystamy tym więcej pyłu i innych cząsteczek jest w stanie przeniknąć przez materiał filtra. Korzystanie z maski nie wymieniając filtra przez długi czas może być bardziej szkodliwe niż nie używanie maski w ogóle. Dlatego też należy regularnie kontrolować stan filtrów w naszej masce i wymieniać je w momencie gdy są zużyte.

Korzystanie z wymiennych filtrów do maski ochronnej pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Na rynku dostępne są zarówno maski z wymiennymi filtrami, jak również maski jednorazowego użytku. Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny, zwłaszcza jeśli nasza praca wymaga regularnego korzystania z maski ochronnej. Wymiana filtra, a nie całej maski pozwoli nam na ograniczenie wydatków i zaoszczędzenie czasem naprawdę sporych sum pieniędzy.

Jak często należy wymieniać filtr w masce ochronnej

Niestety nie ma jasnej i prostej odpowiedzi na pytanie jak często należy wymieniać filtry w masce ochronnej. Zależy to od naprawdę wielu różnych czynników. Jednak zdecydowanie największy wpływ na prędkość zużywania filtrów ma to z jak dużym stężeniem substancji szkodliwych mamy do czynienia na co dzień oraz jak wiele czasu spędzamy w masce. Dlatego też maska używana jedynie okazjonalnie może wymagać wymiany filtra raz na miesiąc lub rzadziej. Natomiast maska wykorzystywana codziennie może wymagać wymiany filtra w każdym tygodniu.

Istnieje kilka metod pozwalających na określenie tego czy wymiana filtra jest konieczna. Prawdopodobnie najpopularniejszą jest wizualne sprawdzenie stanu wymiennego filtra do maski ochronnej. Metoda ta jest bardzo często stosowana w przypadku masek antysmogowych. Druga metoda wymaga zaufania do producentów wymiennych filtrów do masek. Należy sprawdzić jak długą ochronę zapewnia on według producenta i następnie odjąć od tej liczby czas kiedy korzystaliśmy z maski. Sposób drugi jest znacznie bezpieczniejszy i często dużo bardziej dokładny niż sprawdzanie stanu filtra „na oko”. Warto też pamiętać, że odpowiednie wykorzystanie wymiennych filtrów do masek ochronnych oznacza, że wewnątrz maski nie zaczną rozwijać się bakterie czy grzyby.

Dla kogo przeznaczone są wymienne filtry w masce ochronnej

Wymienne filtry do masek ochronnych przeznaczone są dla wszystkich osób, które regularnie korzystają z tego rodzaju ochrony dróg oddechowych. Tak więc w filtry wymienne powinni być zaopatrzeni pracownicy przemysłów chemicznych, farmakologicznych i medycznych, którzy często mają styczność z toksycznymi gazami, jak również pracownicy przemysłu budowlanego, którzy używają masek jako osłony przed pyłem. Zdecydowanie jednak najwięcej wymiennych filtrów do masek ochronnych powinny zakupić osoby korzystające ze specjalnych masek antysmogowych. Filtry w tego typu maskach wyczerpują się niezwykle szybko, dlatego też warto jest wymieniać je już nawet po zaledwie sześciu, czy ośmiu godzinach spędzonych w masce antysmogowej.