Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Gaśnice śniegowe - niezastąpione w miejscu pracy i samochodzie

Odpowiednia ochrona przeciwpożarowa jest jednym z najważniejszych zagadnień BHP. Pożar może wydarzyć się w każdym zakładzie pracy, dlatego też tak istotne jest zapewnienie odpowiedniej ilości środków gaśniczych, które pozwolą na szybkie i skuteczne zlikwidowanie źródła ognia. Jednym z najbardziej skutecznych i wydajnych urządzeń gaśniczych są gaśnice śniegowe.

Śniegowe

Jest 7 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Jak działają gaśnice śniegowe

Gaśnice śniegowe są jednym z najbardziej skutecznych środków gaśniczych jakie aktualnie dostępne są na rynku. Są one również niezwykle proste w działaniu. W butli pod bardzo wysokim ciśnieniem umieszczony zostaje skroplony dwutlenek węgla, który po wyrzuceniu z gaśnicy błyskawicznie oziębia się do minus 78 stopni Celsjusza tworząc suchy lód. Gaśnice śniegowe gaszą pożary dzięki odcięciu źródła tlenu i obniżeniu temperatury płonącego obiektu.

Bardzo dużym plusem gaśnic śniegowych jest fakt, że nie powodują one zanieczyszczenia przedmiotów i pomieszczeń na których została użyta. Sprawia to, że są one niezwykle często używa do gaszenia pożarów antyków, dzieł sztuki i innych wartościowych przedmiotów.

Gdzie znajdzie zastosowanie gaśnica śniegowa

Gaśnice śniegowe najczęściej wykorzystywane są do gaszenia pożarów z grupy B czyli pożarów cieczy i materiałów stałych topiących się. Jednakże są one równie często wykorzystywane do gaszenia pożarów grupy C, czyli pożarów gazów takich jak metan, propan, acetylen czy gaz ziemny.

Oznacza to, że gaśnice śniegowe mogą być bezpiecznie stosowane w większości zakładów pracy. Bardzo często są one wykorzystywane jako gaśnica samochodowa, którą wozi ze sobą większość polskich kierowców. Z uwagi na to, że gaszenie pożarów przy pomocy gaśnicy śniegowej nie powoduje uszkodzeń są one często wykorzystywane jako zabezpieczenie przeciwpożarowe na wystawach muzealnych, czy w galeriach sztuki. 

Gaśnice śniegowe mogą być również wykorzystywane do gaszenia pożarów urządzeń elektrycznych i maszyn precyzyjnych. Wybierane są  ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo podczas gaszenia pożarów. Są one bardzo często elementem wyposażenia serwerowni i pracowni komputerowych, jak również innych miejsc, w których znajdują się duże ilości sprzętu komputerowego. W tego rodzaju miejscach pożary mogą wybuchać bardzo często. Wystarczy zaledwie jedno krótkie zwarcie by elektronika stanęła w płomieniach. Gaszenie elektroniki przy pomocy gaśnic śniegowych nie stwarza zagrożenia dla użytkownika gaśnicy, a jednocześnie pozwala w krótkim czasie ugasić pożar. Brak zanieczyszczenia wodnego z gaśnicy śniegowej sprawia także, że możliwe jest usunięcie źródła pożaru bez zniszczenia innych sprzętów elektronicznych znajdujących się w pomieszczeniu.

Czym charakteryzują się gaśnice śniegowe znajdujące się w naszej ofercie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak dużym zagrożeniem są wszelkiego rodzaju pożary, dlatego też w naszej ofercie znajdują się wyłącznie najlepsze jakościowo gaśnice śniegowe. Wszystkie gaśnice pochodzą od sprawdzonych producentów, dlatego też mogą mieć Państwo pewność, że będą one całkowicie skuteczne i świetnie poradzą sobie z każdym pożarem. 

Dodatkową gwarancją jakości jest fakt, że wszystkie gaśnice śniegowe, które sprzedajemy wyprodukowane zostały zgodnie z wymaganiami normy PN-EN3 oraz w oparciu o system jakości ISO 9001. Dzięki zgodności z normami można mieć pewność, że gaśnice śniegowe idealnie spełnią swoje zadanie.

Jednym z plusów zakupu gaśnicy śniegowej w naszej firmie jest fakt, że do każdej zakupionej gaśnicy gratis otrzymają państwo specjalny uchwyt umożliwiający zamocowanie gaśnicy na ścianie. Jest to najlepsza metoda na zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do środka gaśniczego w przypadku pożaru.