Rękawice robocze wzmacniane skórą

Rękawiczki robocze ocieplane, zwłaszcza te wzmacniane skórą są bardzo popularnym sposobem na ochronę dłoni i przedramion w warunkach zimowych. Są one wybierane przez pracowników głównie ze względu na ich wytrzymałość, oraz izolację cieplną, którą oferują. Rękawiczki ochronne ocieplane występują w bardzo dużej ilości modeli, dzięki czemu można mieć pewność, że w ofercie naszego sklepu znajdą się rękawiczki odpowiednie dla Państwa potrzeb.

Skórzane i wzmacniane skórą

Jest 23 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Przeznaczenie rękawic roboczych ocieplanych

Rękawiczki robocze ocieplane wzmacniane skórą mają naprawdę gigantyczną ilość zastosowań. Z uwagi na swoją wytrzymałość i właściwości izolacyjne są przede wszystkim niezwykle popularne wśród osób pracujących na zewnątrz. Ten typ rękawiczek stosują przede wszystkim pracownicy przemysłu budowlanego. Umożliwiają one pracę w komfortowych warunkach. Bardzo często z tego typu rękawiczek korzystają też ogrodnicy czy pracownicy przemysłu ciężkiego. Gruba skóra z której wykonano rękawice sprawia, że są one niezwykle trudne do uszkodzenia oraz mają właściwości termoizolacyjne pozwalające na chwilowe trzymanie ciepłych przedmiotów.

Rękawice robocze ocieplane wzmacniane skórą znajdują też zastosowanie w rybołówstwie. Gruba skóra chroni dłonie i palce przed obtarciami, a ocieplenie chroni przed zimnym wiatrem jaki niezwykle często występuje na morzu. Z tego typu rękawic bardzo często korzystają też operatorzy maszyn, szczególnie popularne są one wśród operatorów dźwigów, którzy spędzają większość czasu na dużej wysokości i są dużo bardziej narażeni na działanie wiatru, czy deszcz.

Dlaczego warto wybrać rękawice robocze wzmacnianie skórą

Rękawiczki robocze ocieplane i wzmacniane skórą są bardzo dobrym wyborem dla wszelkiego rodzaju pracowników fizycznych. Przede wszystkim są one niezwykle wytrzymałe, nie tylko na przecieranie, ale także na rozdarcia czy rozcięcia. Dodatkowo zapewniają one naprawdę duży komfort oraz praktycznie nie ograniczają ruchów. Dzięki temu są one popularne wśród monterów i mechaników, którzy potrzebują ochrony dłoni, ale jednocześnie nie chcą tracić sprawności palców.

Rękawiczki robocze ocieplane wzmacniane skórą wykonane są zwykle w całości ze skóry, dzięki czemu gwarantują one bardzo dobrą chwytność. Dzięki czemu można z nich korzystać nawet podczas przymrozków czy w deszczu bez obawy o to, że upuścimy podnoszony przedmiot. Dobra chwytność sprawia również, że rękawiczki robocze ocieplane często wybierane są przez kierowców którzy używają ich podczas prowadzenia pojazdów dzięki czemu mogą dużo pewniej kierować samochodem.

Dbanie o rękawiczki robocze wzmacniane skórą

Jeśli chcemy by nasze rękawiczki robocze ocieplane służyły nam przez długi czas powinniśmy konserwować je w odpowiedni sposób. Przede wszystkim powinniśmy regularnie czyścić je z zabrudzeń, zwłaszcza jeśli w pracy mamy kontakt z takimi rzeczami jak rozpuszczalniki, smary czy oleje. Bardzo ważne jest także by zawsze pozwalać rękawiczkom skórzanym wyschnąć w sposób naturalny. W ten sposób zachowają one swoją sprężystość i nie ulegną przetarciu. Bardzo dobrą metodą konserwacji rękawiczek roboczych wzmacnianych skórą jest nacieranie ich od czasu do czasu kremem do rąk. Spowoduje to, że skóra zostanie nawilżona i odżywiona dzięki czemu będzie nie tylko lepiej się prezentować, ale także będzie znacznie bardziej wytrzymała i rozciągliwa.