Rękawice nitrylowe czyli popularne rękawice jednorazowe

Rękawice nitrylowe są popularnym rodzajem rękawic ochronnych i jednorazowych. Są one wykonane ze specjalnego rodzaju kauczuku, zwanego kauczukiem nitrylowym. Występują one w rożnych wariantach, zarówno cenowych jak i kolorystycznych. Możemy je podzielić na dwa rodzaje. Rękawice nitrylowe jednorazowe i ochronne rękawice nitrylowe, których można używać wielokrotnie. W ofercie Protego znajdą Państwo zarówno rękawice nitrylowe bezpudrowe, jak i pudrowane.

Nitryl

Jest 37 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-37 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice nitrylowe – uniwersalna ochrona dłoni

Rękawice nitrylowe są bardzo uniwersalnym rodzajem rękawic ochronnych. Znajdują one zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Ma to związek z charakterystyką kauczuku nitrylowego, z którego są one wykonane, jak również z ich jakością. Rękawice nitrylowe, które znajdują się w ofercie Protego dopuszczone są do kontaktu z żywnością, jednak liczne normy spełniane przez te rękawice sprawiają, że znajdują one zastosowanie również w przemyśle chemicznym, samochodowym, a nawet w rolnictwie i ogrodnictwie.

Nitryl jest bardzo odpornym materiałem, który zapewnia bardzo skuteczną ochronę zarówno przed urazami mechanicznymi, takimi jak obtarcia, czy zadrapania, ale również przed nawet bardzo agresywnymi środkami chemicznymi. Dlatego są one popularne nie tylko wśród przedstawicieli wielu zawodów, ale także w zwykłych gospodarstwach domowych, gdzie rękawice nitrylowe wykorzystywane są podczas codziennych prac domowych, jako ochrona dłoni przed działaniem detergentów wykorzystywanych do czyszczenia.

Dla kogo przeznaczone są rękawice nitrylowe

Rękawice nitrylowe są uniwersalnym środkiem ochrony osobistej, który znajduje zastosowanie w praktycznie każdym rodzaju pracy. Nitryl jest materiałem, który praktycznie nie reaguje z większością środków chemicznych, dlatego też rękawice nitrylowe bezpudrowe są chętnie wykorzystywane przez pracowników laboratoryjnych, czy rolników. Rękawice nitrylowe pozwalają na całkowicie bezpieczne obchodzenie się z materiałami biologicznymi, takimi jak nawozy naturalne. Rękawice nitrylowe zapewniają też pewniejszy chwyt, co sprawia, że są często stosowane przez osoby pracujące przy załadunku, transporcie czy w magazynach.

Rękawice nitrylowe są prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane w pracowniach tatuażystów, gabinetach lekarskich oraz diagnostycznych i gabinetach kosmetycznych. Ma to związek z tym, że jednorazowe rękawice nitrylowe są sterylne co pozwala na zachowanie najwyższego poziomu higieny w zakładzie pracy.

Rękawice nitrylowe są też stosowane przez osoby cierpiące na alergię na lateks. Rękawice nitrylowe są całkowicie pozbawione białek uczulających. Jest to więc idealne rozwiązanie w gabinetach kosmetycznych i gabinetach tatuażu. Rękawice nitrylowe chronią przed wystąpieniem alergii zarówno u osób noszących je, jak i u osób które poddawane są zabiegowi.

Największe zalety rękawic nitrylowych

Rękawice nitrylowe są najpopularniejszym zamiennikiem dla rękawic lateksowych. Są one używane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Swoją popularność zawdzięczają cechom charakterystycznym:

Niska cena – rękawice nitrylowe są niezwykle tanią i skuteczną ochroną dłoni.

Uniwersalność – rękawice nitrylowe stosowane są zarówno przez pracowników laboratoryjnych, tatuażystów, ale również przez gospodynie domowe. Ich budowa i właściwości sprawiają, że każdy znajdzie dla nich zastosowanie.

Wytrzymałość – rękawice nitrylowe są bardzo wytrzymałe, zwłaszcza rękawice nitrylowe jednorazowe cechują się większą wytrzymałością niż inne rodzaje rękawic ochronnych.