Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

Rozmiar

Rozmiar

Maski pełnotwarzowe – najskuteczniejsza ochrona na rynku

Maski całotwarzowe są najskuteczniejszą dostępna na rynku ochroną dróg oddechowych i twarzy. Maski te obejmują przestrzenią ochronną całą twarz użytkownika, chroniąc go przed całą gamą czynników chemicznych i środowiskowych. Maski robocze chronią drogi oddechowe przed dostaniem się do nich gazów, par, pyłów, aerozoli, dymów i mgieł. Mają najszersze i najskuteczniejsze działanie ze wszystkich typów masek dostępnych na rynku, jako jedyne chronią także oczy. 

Maski całotwarzowe

Jest 4 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Maski robocze – ochrona i wygoda

Maski robocze oferowane przez firmę Protego charakteryzują się dużą wygodą użytkowania. Są one wykonane z wysokiej jakości silikonu, odpornego na działanie kwasów, olejów i innych czynników środowiskowych. Pozwalają one na wygodne, nie zakłócone oddychanie, a dzięki szerokiemu wizjerowi umożliwiają korzystanie z pełnego kąta widzenia. 

Maski całotwarzowe przystosowane są do działania w każdym klimacie i wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych. Wyposażone w odpowiednie filtry chronią one użytkownika nawet w temperaturach od minus 40 do plus 40 stopni Celsjusza. Maski nie tracą swojej skuteczności nawet przy wilgotności powietrza sięgającej 98 procent. 

Wszystkie maski robocze znajdujące się w ofercie Protego wytworzone są w jednym uniwersalnym rozmiarze. Specjalne paski mocujące pozwalają na idealne dopasowanie do każdego kształtu i rozmiaru twarzy, tak by zapewnić najlepszą możliwą ochronę.

Skuteczne wykorzystanie maski pełnotwarzowej

Skuteczne korzystanie z maski pełnotwarzowej wymaga pewnego przygotowania oraz wiedzy. Prawidłowe zakładanie maski jest najbardziej istotną częścią całego procesu. Maskę należy zakładać poprzez: poluzowania pasków pod brodą, złapanie maski za tył części szyjnej, umieszczenie podbródka w specjalnym zagłębieniu i założeniu uprzęży na głowę.

Po założeniu maski na głowę należy zaciągnąć paski w ściśle określonej kolejności. Mianowicie: szyja, skronie, część przednia. Paski szyi i skroni najlepiej ściągnąć jednocześnie z obu stron głowy. Warto pamiętać, aby paski zaciągać ruchem prostopadłym do maski. Następnie należy zaciągnąć paski części przedniej. Jeśli zaciągnęliśmy paski w sposób prawidłowy to krawędź uszczelki powinna wywierać równomierny nacisk na twarz.

Po założeniu maski na twarz należy wykonać test szczelności. Przeprowadza się go poprzez zatkanie gniazda wejściowego dłonią i upewnienie się, że do wnętrza maski nie dostaje się powietrze. Jeśli test wypadł pozytywnie możemy zacząć korzystać z maski. 

Jakie zastosowania mają maski pełnotwarzowe?

Maski całotwarzowe z odpowiednio dobranym filtrem są najskuteczniejszą możliwą ochroną przed czynnikami chemicznymi i środowiskowymi. Są one używane w wielu rodzajach przemysłu. Z masek całotwarzowych korzystają wszyscy mający styczność z toksycznymi materiałami. Znajdują one zastosowanie zarówno w przemysłach takich jak hutnictwo, obróbka drewna, praca laboratoryjna. 

Maski całotwarzowe są jednak również stosowane w szpitalach jako zabezpieczenie przed zarazkami i wirusami. Maski robocze są także używane przez osoby prywatne. Są one świetnym zabezpieczeniem przed oparami farby, rozpuszczalników itd. Maski te są także często stosowane w przemyśle samochodowym jako zabezpieczenie dróg oddechowych i oczu przed oparami lakieru i detergentami do czyszczenia samochodów. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i filtrów maski oferowane przez firmę Protego gwarantują skuteczną ochronę przed większością szkodliwych czynników środowiskowych.  

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą masek całotwarzowych w naszym sklepie i wybrania tej, która spełni Państwa wszystkie oczekiwania.