Półmaski filtrujące - podstawa w ochronie dróg oddechowych

Choroby i podrażnienia dróg oddechowych są jednymi z najczęściej występujących urazów ciała powstałych przy pracy w Polsce. Narażeni na nie są wszyscy pracownicy, którzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych wystawieni są na działanie wszelkiego rodzaju szkodliwych pyłów, czy też gazów. Choroby powstające w wyniku ich wdychania często mają bardzo trudny i skomplikowany przebieg. Dlatego też tak istotne jest zapewnienie pracownikom prawidłowej ochrony górnych dróg oddechowych. Idealne do tego celu są specjalistyczne półmaski filtrujące

Półmaski

Jest 52 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-52 z 52 pozycji

Aktywne filtry

Przeznaczenie półmasek filtrujących

Półmaski filtrujące to specjalny rodzaj masek ochronnych, które umożliwiają chronienie górnych dróg oddechowych jednocześnie zapewniając użytkownikowi komfort podczas pracy. Wykorzystywane są one podczas wszelkich prac, gdzie pracownik może być narażony na działanie szkodliwych substancji wziewnych. Dużą popularnością cieszą się one w przemyśle. Używane są one przez osoby wykonujące takie zadania jak piaskowanie, czy malowanie przy użyciu farb w aerozolu. Półmaski filtrujące są również często używane przez nowoczesne zakłady zajmujące się autodetailingiem. Pozwalają one na ochronę dróg oddechowych podczas prac z niebezpiecznymi środkami czyszczącymi, jak również podczas nakładania nowych warstw lakieru samochodowego.

Półmaski filtrujące są również popularne wśród pracowników przemysłowych mających styczność z drażniącymi oparami. Z tego też powodu z chęcią są one używane przez osoby pracujące przy przenoszeniu chemikaliów. W hutach szkła i żelaza, jak również w laboratoriach, czy podczas produkcji kosmetyków, bądź perfum. 

Maski tego typu wykorzystywane są także w przemyśle budowlanym i podczas prac wykończeniowych. Półmaski filtrujące używane są przez osoby pracujące przy budowach dróg i autostrad, pracownicy ci narażeni są na wdychanie pyłu nieustannie wzbijanego przez przejeżdżające samochody, jak również powstałego podczas wykonywania obowiązków. Osoby wykonujące prace wykończeniowe wykorzystują półmaski filtrujące np. podczas szlifowania gładzi szpachlowej. 

Czym charakteryzują się półmaski filtrujące oferowane przez firmę Protego

Półmaski filtrujące oferowane przez Protego charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Składają się one z korpusu, dwóch zaworów wdechowych z łącznika umożliwiającymi montaż elementów oczyszczających – filtrów, zaworu wdechowego oraz zakładanego na nos i usta nagłowia. Dzięki specjalnemu zaworowi wdechowemu półmaski filtrujące pozwalają na swobodne wypuszczanie powietrza z płuc. Pozwala to na wykonywanie nawet bardzo intensywnych fizycznie zadań bez obaw o złapanie oddechu, dodatkowo dzięki zastosowaniu tego elementu osoby noszące okulary nie doświadczają zjawiska parowania. 

Półmaski filtrujące oferowane przez protego zachowują swoje właściwości ochronne przez wiele lat od produkcji, jednak w celu uzyskania najlepszej możliwej ochrony dróg oddechowych należy regularnie wymieniać elementy filtrujące. To jak często należy dokonywać ich wymiany zależy głównie od tego jak często i jak intensywnie eksploatowana jest półmaska ochronna.