Filtruj według

Znaki BHP – nieodzowne w niebezpiecznych zakładach pracy

Oznaczenia wymagane przez bhp są wyjątkowym rodzajem znaków informacyjnych i ostrzegawczych. Jest to grupa znaków, która wymagana jest w niektórych zakładach produkcyjnych. Są to miejsca pracy, gdzie brak takich oznaczeń może skutkować poważnymi urazami na zdrowiu. Dlatego też tak istotne jest zadbanie o to by znaki bhp były rozmieszczone w odpowiednich miejscach i były widoczne.

Znaki bhp

Jest 7 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

W jakich zakładach pracy powinny znaleźć się oznaczanie wymagane przez bhp

Oznaczenia wymagane przez bhp znajdują zastosowanie w całej gamie firm i zakładów pracy. Najczęściej stosowane są one w celu przypomnienia pracownikom o odpowiednich środkach zabezpieczenia. Znaki bhp informują o konieczności stosowania ochrony rąk, ochrony słuchu, oczu czy dróg oddechowych. 

Tego rodzaju oznaczenia najczęściej stosuje się w miejscach gdzie panują szkodliwe dla zdrowia warunki. Dlatego też często spotkać można je w kopalniach, hutach, pracach budowy, czy w laboratoriach, jak również wszystkich miejscach gdzie wykorzystywane są odczynniki chemiczne. Niedostosowanie się do informacji zawartej na oznaczeniach wymaganych przez bhp jest niedopuszczalne, gdyż może skończyć się naprawdę poważnymi urazami.  

Do znaków bhp należy także oznaczenie „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Jest to znak stosowany w celu poinformowania osób postronnych o tym, że wejście na dany teren jest niebezpieczne i może skończyć się urazem czy wypadkiem.

W jaki sposób montować oznaczenia wymagane przez bhp

Prawidłowy montaż oznaczeń wymaganych przez bhp jest niezwykle istotny w celu zapewnienia swoim pracownikom i osobom postronnym pełnego bezpieczeństwa. Przede wszystkim znaki te powinny zostać zamocowane w widocznych miejscach. Nie mogą być zakryte żadnego rodzaju materiałem, roślinami czy meblami. Dodatkowo znaki bhp powinny być zamontowane w odpowiedniej odległości od szkodliwego środowiska, tak by pracownik miał szansę przygotować się, bądź wrócić po odpowiednie zabezpieczenia.

Bardzo dobrą praktyką jest mocowanie oznaczeń wymaganych przez BHP w szatniach pracowniczych. Dzięki temu już podczas przebierania się pracownicy otrzymują komunikat na temat tego w jaki sposób powinni przygotować się do wypełniania swoich obowiązków. Należy pamiętać o kontroli stanu oznakowania na terenie zakładu pracy. Powinniśmy mieć pewność, że wszystkie znaki bhp, które znajdują się na jego terenie są umieszczone w odpowiednich miejscach i są czytelne nawet z dużej odległości.

Czym charakteryzują się znaki bhp oferowane przez Protego

Jako specjaliści w branży bhp doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak istotne jest prawidłowe oznaczenie bhp. Z tego też powodu oferujemy wyłącznie oznaczenia wymagane przez bhp o najlepszej możliwej jakości. Wszystkie oferowane przez nas znaki wykonane zostały zgodnie z obowiązująca normą: PN-93/N-01256/03. Dzięki temu mogą one być całkowicie bezpiecznie wykorzystywane w każdym zakładzie pracy. Zgodność z tą normą sprawia, że znaki bhp oferowane przez naszą firmę spełniają wszystkie wymagania zawarte w polskim kodeksie pracy.

Znaki bhp znajdujące się w naszej ofercie wydrukowane zostały na płytach PCV. Jest to nowoczesny rodzaj tworzenia materiałów, który skutkuje powstaniem bardzo trwałego i czytelnego nadruku. Płyty PCV świetnie sprawdzają się w każdych warunkach, są odporne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Sprawia to, że oznaczenia wymagane przez bhp oferowane przez naszą firmę mogą być używane przez wiele lat, bez obawy o to, że staną się nieczytelne bądź ulegną zniszczeniu.