Rękawiczki powlekane latexem - podstawowa ochrona dla dłoni

Rękawice powlekane lateksem są zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym rodzajem rękawic ochronnych. Pozwalają one na ochronę dłoni i ich skóry w każdych warunkach jednocześnie zapewniając stosunkowo wysoki komfort pracy. Dlatego też bardzo duża część pracodawców decyduje się na zakup właśnie rękawic ochronnych powlekanych lateksem.

Latex

Jest 85 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 85 pozycji

Aktywne filtry

Dla kogo przeznaczone są rękawice ochronne powlekane lateksem

Rękawice ochronne powlekane lateksem, znane też jak wampirki są bardzo popularnym środkiem ochrony osobistej. Wykorzystywane są one w większości przemysłów. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są one podczas wszelkiego rodzaju prac mechanicznych. Korzystają z nich pracownicy budowlani, czy monterzy. Równie popularne są one wśród osób prowadzących gospodarstwo domowe. Jednak liczba ich zastosowań nie kończy się na tych dwóch grupach społecznych. Rękawice ochronne powlekane lateksem są powszechnie wykorzystywane także podczas wszelkiego rodzaju remontów, jak również przez tragarzy, firmy przeprowadzkowe, pracowników hal magazynowych, czy nawet przez ogrodników i rolników. 

Czym charakteryzują się rękawice ochronne powlekane lateksem

Najważniejszą cechą charakterystyczną rękawic ochronnych powlekanych lateksem, czy też wampirków. Bez wątpienia jest właśnie warstwa gumy, którą zostały one powleczone. Ta warstwa spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim zapewnia naszym dłonią ochronę przed otarciami i innego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo sprawia ona, że chwyt przedmiotów jest znacznie pewniejszy. Wynika to z powodu większego tarcia jakie mamy w rękawiczkach niż bez nich. Z tego też powodu rękawice ochronne powlekane  lateksem są tak popularne wśród pracowników fizycznych, czy ogrodników, którzy przez większość dnia zmuszeni są do wykorzystywania i trzymania narzędzi.

Oprócz tego rękawice ochronne powlekane lateksem są do pewnego stopnia wodoodporne, dlatego też można bez obaw używać ich na zewnątrz, czy do prac wymagających kontaktu z wodą. Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych wampirków jest to, że praktycznie w ogóle nie ograniczają one zdolności manualnych, co z kolei sprawia, że są one chętnie wykorzystywane do wszelkiego rodzaju skomplikowanych montaży i innych wymagających sprawności palców prac manualnych.

Dlaczego warto wybrać rękawice ochronne powlekane lateksem z oferty firmy Protego

Zdajemy sobie sprawę z tego jak skomplikowany potrafi być wybór odpowiednich środków ochrony osobistej. Dlatego też wszystkie produkty oferowane przez naszą firmę, w tym rękawice ochronne powlekane lateksem, wybrane zostały na podstawie wielu różnych kryteriów. Dzięki temu rękawice ochronne powlekane lateksem jakie znajdą Państwo w naszej ofercie są przede wszystkim wytrzymałe i wykonane z wygodnej, oddychającej mieszanki bawełniano-poliestrowej. Dodatkowo w naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie wampirki które zakończone są ściągaczem co gwarantuje wysoki komfort użytkowania, jak również to, że rękawice ochronne powlekane lateksem będą idealnie przylegały do dłoni.