Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Rękawice antywibracyjne redukujące drgania

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rękawic antywibracyjnych w najlepszych cenach! Posiadamy wysokiej jakości rękawice antywibracyjne zapobiegające tzw. zespołowi wibracyjnemu, który  występuje najczęściej w przypadku prac związanych z operowaniem narzędziami generującymi wibracje. Tłumią drgania przekazywane na rękę operatora zapewniając jednocześnie odpowiednią ochronę przed niską temperaturą oraz wilgocią – czynnikami, które mogą jeszcze bardziej spotęgować skutki oddziaływania drgań.

Rękawice antywibracyjne

Jest 2 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Certyfikowane rękawice antywibracyjne - pewność ochrony

Rękawice te wyposażone są w moduły, które zatrzymują przekazywane z maszyn wibracje, a grubsze warstwy na kostkach i palcach zabezpieczają nasze dłonie przed uderzeniami. Rękawice ochronne antywibracyjne tego rodzaju są rozciągliwe, by zapewnić idealne dopasowanie do dłoni i nie stwarzać trudności w operowaniu. Są one zgodne z normami EN420 oraz EN388, dzięki czemu mamy pewność, że jest to ochrona na najwyższym poziomie. Takie rękawice antywibracyjne są zalecane dla operatorów młotów pneumatycznych, hydraulicznych i spalinowych, a także walców wibracyjnych, ubijarek oraz zagęszczarko-ubijarek, pił tnących asfalt, a także pracowników prowadzących manualne procesy szlifowania, gładzenia i polerowania.

Rękawiczki antywibracyjne – zapobiegaj zespołowi wibracyjnemu!

Zespół wibracyjny – choroba czasem lekceważona i bagatelizowana przez pracowników fizycznych może być bardzo niebezpieczna w skutkach dla naszego całego organizmu. Jest to choroba zawodowa robotników narażonych na długotrwałe działanie drgań mechanicznych. Wibracje pochodzące od maszyn je generujących (np. młotów pneumatycznych, wiertarek, tokarek, pilarek, szlifierek, a nawet maszyn do szycia) działa na człowieka miejscowo bądź na cały organizm zazwyczaj poprzez kończyny górne. Osoby narażone na wibracje mogą zauważyć u siebie wzrost ciśnienia krwi, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia czucia i ukrwienia, zaburzenia akcji serca czy zwyrodnienia stawów. Tego rodzaju schorzenia są przyczyną wystawienia naszego ciała na mnóstwo mikro uderzeń, które prowadzą do zaburzeń neuronowych i mogą być przyczyną nieodwracalnego kalectwa. Jednym z początkowych objawów u osób narażonych na wibracje kończyn górnych jest tzw. objaw Raynauda – polegający na bladości i odrętwieniu palców, a także ich większej wrażliwości na przemarznięcia. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby dobrze się  zabezpieczać. Jedną z podstawowych metod ochrony naszego organizmu przed wibracjami jest zakup rękawic antywibracyjnych. Rękawice modułowe tego typu tłumią lub całkowicie redukują przekazywane na nasze dłonie drgania. Jest to część naszego ciała, która ma najczęściej bezpośrednią styczność ze źródłem wibracji. Zachęcamy gorąco do zakupu naszego produktu, którego najwyższa jakość zapewni nam pewność oraz uchroni przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi konsekwencjami prac.