Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Rękawiczki elektroizolacyjne - rękawice elektryczne

Rękawice elektroizolacyjne to idealna ochrona zapobiegająca przed działaniem prądu na nasze ciało w jakichkolwiek pracach związanych z remontami lub montażem instalacji elektrycznych. Jest to niezbędny artykuł każdego, kto ma jakikolwiek kontakt z siecią elektryczną i naraża się przez to na działanie prądu – zawodowo lub osobiście. Rękawice elektryczne mają bardzo anatomiczny kształt, dzięki któremu zapewniają jednocześnie odpowiednią precyzję i komfort podczas tego typu prac.

Rękawice elektroizolacyjne

Jest 5 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Co wyróżnia rękawice elektryczne?

Produkty z tej kategorii charakteryzują się także zwiększoną odpornością na działanie kwasu, oleju, oraz świetnie wytrzymują skrajnie niską temperaturę. Ich głównym przeznaczeniem i celem, dla którego zostały stworzone jest jednak wyłącznie osłona przed elektrycznością. To podstawowy, całkowicie niezbędny sprzęt ochrony osobistej dla branż energetycznych i przemysłowych tym zakresie. Również w prostszych pracach montażowych i instalacyjnych np. podczas budowy i zakładania sieci elektrycznej takie rękawice elektroizolacyjne zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo.

Ochrona rąk w pracy z prądem elektrycznym

W celu ochrony rąk przed porażeniem prądem elektrycznym stosuje się rękawice specjalnego przeznaczenia. Mogą być one wykorzystywane jako sprzęt w pracy z prądem elektrycznym, którego napięcie wynosi do 1 kV. W przypadku, kiedy to napięcie jest wyższe, należy dodatkowo się zabezpieczyć niezbędnymi elementami technicznymi. Stosowanie rękawic elektrycznych jest regulowane odpowiednimi przepisami. 

Oznakowanie rękawic elektroizolacyjnych przez producenta 

Wszystkie rękawice, które zostały przystosowane do pracy z prądem elektryczny, powinny zawierać odpowiednie oznaczenie od producenta. Produkty muszą być oznakowane w sposób trwały, wyraźny, czytelny i widoczny. W oznakowaniu rękawic nie powinno zabraknąć symbolu podwójnego trójkąta, który oznacza nic innego jak przeznaczenie do prac pod napięciem elektrycznym. Dodatkowo, na rękawicach elektroizolacyjnych powinien znaleźć się numer normy europejskiej wraz z rokiem publikacji. Koniecznością jest zawarcie informacji o klasie rękawic, ale także ich wielkości, numeru serii lub partii, miesiąca i roku produkcji oraz nazwy producenta. 

Rękawice elektroizolacyjne, czyli nieprzepuszczające prądu

Wszystkie nasze rękawice elektroizolacyjne posiadają niezbędne certyfikaty i atesty, a także są zgodne z wymaganymi normami, przeznaczonymi dla rękawice elektryczne ochronnych. Rękawice elektroizolacyjne dostępne na naszej stronie zgodne są z normą EN60903, która gwarantuje odpowiednią elektroizolację w zastosowaniu do konkretnego napięcia i mocy prądu. Zostały zaprojektowane tak, by idealnie odpowiadać osobom pracującym w branży budowlanej oraz energetycznej. Jest to niezbędny rekwizyt w przypadku prac pod napięciem, podczas ryzyka porażenia prądem, o czym każda osoba mająca kontakt z elektrycznością – nieważne czy profesjonalnie czy amatorsko - powinna wiedzieć. Rękawiczki elektryczne ochronne na naszej stronie cechuje najwyższa jakość. Dzięki temu mamy pewność, że dają nam one całkowitą ochronę i bezpieczeństwo w przystępnej cenie. W przypadku obcowania z prądem elektrycznym nie można pozwolić sobie na półśrodki, gdyż od odpowiedniej ochrony często zależy nasze życie. To właśnie sprawia, że rękawice ze strony Protego.pl są najlepszym wyborem dla każdego, wystarczy wybrać najodpowiedniejsze!