Najlepsze produkty do ochrony oczu i twarzy

Podstawowym akcesorium do skutecznej ochrony naszej twarzy jest maska ochronna oraz odpowiednie okulary. Dzięki temu możemy ochronić się nawet przed odpryskami związanymi z różnymi rodzajami spawania oraz osłonić swoje oczy przed szkodliwym działaniem bardzo jasnego światła. Oprócz klasycznych masek warto również zwrócić uwagę na tarcze spawalnicze, szeroko używane w całym przemyśle związanym z branżą, a także okulary ochronne o wielu różnych zastosowaniach. Środki ochrony oczu i twarzy powinniśmy stosować zawsze, kiedy istnieje nawet nieduże ryzyko na odpryski różnego rodzaju – z drewna, tworzyw sztucznych, metali, czy betonu.

Ochrona oczu i twarzy

Jest 186 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-60 z 186 pozycji

Aktywne filtry

Idealna ochrona przez cały czas

To, że środki ochrony oczu i twarzy należy stosować cały czas jest oczywiste, jednak jak je dobierać? Tutaj odpowiedź nie jest już taka prosta. Najważniejsze to sprawdzić, jak bardzo wytrzymałą ochronę potrzebujemy do specyfikacji naszej pracy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jak mocną osłonę musimy się wyposażyć, oraz jakie szczególne cechy powinna posiadać.

Rodzaje osłon

Doraźne środki ochrony powinniśmy nosić non stop, kiedy nasze oczy oraz twarz są w jakikolwiek sposób narażone. Najbardziej powszechną formą osłony są okulary ochronne. Dodatkowym atutem jest wyposażenie ich w osłonki boczne, jak również osłonki zabezpieczające przed dostaniem się różnych ciał od strony czoła.

Osłony twarzy, które wykonywane są z tworzyw sztucznych często są również wyposażone w filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem. Osłony, w zależności od konstrukcji i tworzywa przystosowane są do prac w różnych środowiskach, np. przy kontakcie z chemikaliami oraz tam, gdzie istnieje możliwość styczności bądź uderzenia z cząstkami stałymi. Mogą chronić również większą część ciała - podbródek oraz szyję.

Profilaktyczna ochrona podstawą bezpieczeństwa

Urazy oczu i twarzy najczęściej powstają na skutek odprysków ciał stałych powstających m.in. przy obróbce metalu, drewna, kamieni, tworzyw sztucznych oraz przez uderzenie o różnego rodzaju wystające przedmioty. Źródłem tych urazów mogą być też ruchome uszkodzone elementy maszyn i urządzeń (np. tarcze szlifierskie, wiertła itp.).

Ważnym aspektem jest również ochrona przed promieniowaniem, fioletowym i czerwonym, które poważnie uszkadzają wzrok. Do ochrony oczu przed tego rodzaju promieniowaniem stosuje się specjalne gogle oraz okulary do spawania o różnych filtrach – w zależności od jego intensywności.

Ochrona twarzy i oczu przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami

Najczęstszymi zagrożeniami, przed którymi powinniśmy chronić się doraźnymi środkami ochrony oczu i twarzy są nie tylko zagrożenia mechaniczne, ale również chemiczne, biologiczne, a także optyczne, związane z promieniowaniem.

Do ochrony przed wieloma typami urazów stosowane są najczęściej:

Osłony twarzy

Przyłbice spawalnicze

Gogle ochronne

Okulary ochronne

Te wszystkie akcesoria odpowiednio używane dają poczucie bezpieczeństwa nawet w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Całkowicie zalecamy używanie ochron oczu, jako że jest to jeden z naszych najważniejszych zmysłów. Warto również zwrócić uwagę na zdolność naszego sprzętu do ochrony przed urazami fizycznymi i odpryskami. Ta cała specyfikacja oraz indywidualne cechy sprzętu dadzą pewność, że będzie to trafiony wybór i idealnie ochroni nas przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Całkowicie polecamy osłony twarzy i oczu dostępne na naszej stronie, które są sprzętem obligatoryjnym w przypadku prowadzenia różnego rodzaju prac z zagrożeniem utraty wzroku lub ryzykiem odprysków lecących w stronę naszej głowy od frontu. Zapraszamy do przeglądnięcia oferty naszego sklepu oraz zachęcamy do zakupu.