Szelki bezpieczeństwa z paskiem biodrowym

Praca na wysokościach jest zdecydowanie jednym z najbardziej niebezpiecznych zajęć jakie można zlecić pracownikowi w jakiejkolwiek branży. Dlatego też tak istotne jest zapewnienie mu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Można go uzyskać poprzez zakup odpowiednich szelek bezpieczeństwa z pasem biodrowym. Korzystanie z tego typu uprzęży pozwala znacznie podnieść komfort naszych pracowników.

Szelki bezpieczeństwa

Jest 11 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego warto zakupić szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym

Szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym są jednym z podstawowych systemów zabezpieczeń jakie powinniśmy zakupić jeśli chcemy zlecić naszym pracownikom zadania wykonywane na wysokościach. Szelki bezpieczeństwa mogą być także wyposażony w specjalny amortyzator, który dodatkowo zwiększy komfort naszych pracowników.

Podczas zakupu szelek bezpieczeństwa powinniśmy zastanowić się na tym jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla naszych pracowników. W ofercie naszej firmy znaleźć można zarówno szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym przeznaczone do pracy w pozycji siedzącej, jak również pasy umożliwiające pracę w pozycji stojącej. Każdy modele ma swoje wady i zalety, jednak najważniejsze to dopasować je do potrzeb i obowiązków naszych pracowników.

Dla kogo przeznaczone są szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym

Szelki bezpieczeństwa z amortyzatorem, bądź pasem bezpieczeństwa znajdują zastosowanie w bardzo dużej ilości branży. Przede wszystkim tych, które nieuchronnie związane są z pracą na wysokościach. Bardzo często są one stosowane przez osoby pracujące w przedsiębiorstwach zajmujących się czyszczeniem okien w biurowcach i wieżowcach. Są to osoby, które muszą wyjątkowo dbać o swoje bezpieczeństwo. Są oni wyjątkowo narażeni na wszelkiego typu urazy związane z pracą na wysokości z powodu tego, że przez cały czas przebywają na zewnątrz. Przez co nieustannie są oni wystawieni na działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych.

Inną branżą, która regularnie korzysta z szelek bezpieczeństwa z pasem biodrowym jest przemysł budowlany. Pracownicy zmuszeni do wykonywania prac na wysokościach to między innymi murarze, malarze czy dekarze. Bardzo często osoby te pracują w współpracy z dźwigami i innymi wysięgnikami.

Z szelek bezpieczeństwa korzystają również ratownicy medyczni i górscy. Wykorzystywane są one do wyciągania osób z trudno dostępnych miejsc. Dlatego też tak istotne jest by szelki wykorzystywane do tego typu działań były bardzo wytrzymałe, wygodne i bezpieczne. Jedynie wtedy można zagwarantować bezpieczeństwo korzystania z nich.

Właściwości szelek bezpieczeństwa z pasem biodrowym

Szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowy, amortyzatorem i z linką oferowane przez firmę Protego charakteryzują się przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. Wyposażone są one w pierścień w kształcie litery „D”, którego zadaniem jest powstrzymywanie upadku. Wszystkie nici zszywające elementy szelek bezpieczeństwa wykonane są z bardzo wytrzymałego na rozciąganie poliamidu. Dzięki niemu nie ma szans na rozerwanie się szelek podczas powstrzymywania upadku.

Dodatkowo szelki bezpieczeństwa z linką znajdujące się w naszej ofercie wyposażone są w regulowane pasy na uda. Pozwala to na dopasowanie uprzęży do swojej sylwetki, co zagwarantuje nam bezpieczeństwo, jednocześnie zapewniając pełen komfort podczas pracy.