Płaszcze przeciwdeszczowe i peleryny na deszcz dla pracowników

Deszcz jest jednym z największych zagrożeń dla każdego pracownika. Wyziębia on organizm doprowadzając do wielu chorób, ogranicza widoczność, osłabia koncentrację. Dlatego też tak istotne jest osłanianie swojego ciała przed wpływem czynników atmosferycznych. Płaszcze i peleryny przeciwdeszczowe są jedną z najlepszych form ochrony. Odpowiednio dobrany płaszcz przeciwdeszczowy znacznie poprawia komfort pracy na zewnątrz w deszczu. Niezwykle istotne jest jednak dobranie ubioru do zadań jakie wykonujemy.

Płaszcze

Jest 22 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje płaszczy i okryć przeciwdeszczowych

Na rynku znaleźć można wiele różnych rodzajów płaszczy i peleryn na deszcz. Od specjalnych peleryn mieszczących się w breloku na klucze, przez foliowe płaszcze zakładane przez głowę, aż do profesjonalnych płaszczy wielokrotnego użytku, które wykonane są z użyciem najnowszych technologii. Każdy z tych rodzajów ubioru przeciwdeszczowego można znaleźć w ofercie sklepu Protego.

Zastosowanie okryć przeciwdeszczowych: płaszczy i peleryn na deszcz

Płaszcze przeciwdeszczowe i peleryny na deszcz znajdują zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Są one wykorzystywane głównie przez pracowników spędzających wiele czasu na zewnątrz. Dotyczy to między innymi przemysłu budowlanego, w którym z płaszczy przeciwdeszczowych korzysta absolutnie każdy pracownik, od zwykłych robotników, aż po kadrę zarządzającą. Peleryny przeciwdeszczowe pozwalają im na komfortową pracę nawet podczas obfitych opadów. Dzięki nim są oni w stanie kontynuować wykonywanie swoich obowiązków niezależnie od pogody.

Okrycia przeciwdeszczowe i peleryny przeciwdeszczowe znajdują także zastosowanie podczas wszelkiego rodzaju prac porządkowych, w rolnictwie i ogrodnictwie. Dzięki odpowiedniej ochronie ciała pracownicy tych gałęzi przemysłu są w stanie przebywać na zewnątrz w względnie komfortowych warunkach.

Jednak płaszcze i peleryny przeciwdeszczowe znajdują także zastosowanie wśród klientów indywidualnych, zabranie niewielkiej peleryny, np. takiej mieszczącej się w breloku, na biwak bywa często pomysłem, który często niemal ratuje życie, pozwalając na rozbicie namiotu bez wyziębienia się i przemoczenia ubrań.  Płaszcze przeciwdeszczowe są najbardziej skuteczne w połączeniu z odpowiednim nieprzemakalnym obuwiem i rękawicami ochronnymi. Taki ubiór gwarantuje najwyższy możliwy poziom komfortu nawet podczas niezwykle dużych opadów atmosferycznych.

Charakterystyka okryć przeciwdeszczowych i peleryn przeciwdeszczowych

Płaszcze i okrycia przeciwdeszczowe znajdujące się w ofercie firmy Protego cechują się przede wszystkim doskonałą jakością wykonania i bardzo dobrą wytrzymałością. Płaszcze wykonane są z poliuretanu z dodatkiem poliestru. Peleryny na deszcz wyposażone są w zapięcia na napy, które gwarantują, że wiatr i deszcz nie przedostaną się przez poły płaszcza. Rękawy zakończone są ściągaczem, skutecznie ochraniając tym samym nadgarstki i przedramiona przed opadami.

Każdy płaszcz posiada kaptur stały, który regulowany jest poprzez troczki umożliwiając dopasowanie go do indywidualnych potrzeb danej osoby. Okrycia przeciwdeszczowy wyposażone są także w dwie duże kieszenie z nakładkami zapinanymi na napy, co umożliwia przechowywanie potrzebnych nam przedmiotów, takich jak telefon komórkowy, w bezpiecznych, wodoodpornych warunkach.